در مراسم افتتاح همایش ونمایشگاه که ساعت 9ونیم صبح شنبه در محل کانون امام خمینی شهرستان اردکان برگزار شد فرماندار ،امام جمعه ،شهردار ،مسئولین شورای شهر وشهرستان ،قائم مقام اداره ارشاد استان ،حراست این اداره وجمع دیگری از مسئولین استان وشهرستان حضور داشتند.
ابتدا دکتر مرتضوی دبیر علمی همایش ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین اهداف اجرای همایش را تشریح نمود ودر این راستا تصریح کرد با توجه به اینکه برگزاری این همایش ونمایشگاه با ایام انتخابات همراه گردید برخی تصور سیاسی نموده اند که باید بگویم اهداف این همایش کاملا علمی بوده واز هیچ گروه یا جناح خاصی حمایت نخواهد کرد .
فرماندار اردکان نیز در مراسم افتتاح این همایش در زمینه اهمیت نقش روابط عمومی ورسالاتی که روابط عمومی ها بر عهده دارند توضیحاتی ارائه نمود .روستایی نقش روابط عمومی ها را در زمان انتخابات آماده کردن فضا برای حضور حداکثری مردم عنوان کرد و گفت در این برهه نقش روابط عمومی بیشتر از هر زمان دیگری هویدا می شود و این نقش باید در جهت ایجاد نشاط وشور انتخاباتی به کار رود چرا که حضور مردم در انتخابات واخذ آرای حداکثری مهمترین موضوع است .
دکتر مزیدی مدیر مسئول روزنامه خاتم یزد هم با تعریف سیستامتیک از روابط عمومی و ارتباط آن با سازمانها مباحثی را مطرح نمود و از روابط عمومی بعنوان مشاور وبازوی مدیریت یاد کرد .
حاضرین پس از شرکت در مراسم افتتاحیه از غرفه های نمایشگاه بازدید نمودند.
گفتنی است برنامه های این جشنواره تا 30اردیبهشت ادامه دارد و علاوه بر کلاس روزنامه نگاری و روابط عمومی که در روزهای 28و29اردیبهشت برگزار میشود همایشی تحت عنوان روابط عمومی منطقه ای در جامعه اطلاعاتی نیز در روز 30ام اردیبهشت همزمان با اختتامیه با حضور دکتر اسماعیل قدیمی استاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار خواهد شد .
مدیران کل روابط عمومی های بانک قرض الحسنه مهر ایران ،وزارت تعاون ،صندوق تعاون کشور ،معاونت مطبوعاتی ،سازمان تامین اجتماعی کشور ،موسسه همشهری ،تعاون تهران وشبکه خبر مهمانان ویژه این همایش هستند.