فرماندار اردکان در دیدار مدیرکل امور مالیاتی استان
در جلسه‌ای با حضور مدیرکل امور مالیاتی استان، فرماندار و معاون فرماندار اردکان، سرپرست جدید اداره امور مالیاتی شهرستان اردکان معرفی شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی در این جلسه با بیان این‌که با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور، وضعیت وصول درآمدهای مالیاتی دشوار شده است؛ افزود: مدیریت بخش مالیات و تلاش برای عدم فشار مضاعف به تولیدکنندگان در کنار وصول حقوق دولت ضروری است.
 
فرماندار اردکان آشناکردن مردم با فرهنگ مالیاتی را از مهم‌ترین وظایف سازمان امور مالیاتی کشور عنوان کرد و گفت: در کشورهای توسعه‌یافته بخش قابل توجهی از هزینه‌ها از طریق وصول مالیات تأمین می‌شود و این مسئله باید به‌عنوان یکی از مصادیق مشارکت مردمی در ساختن کشور فرهنگ‌سازی شود.
 
نماینده عالی دولت بر لزوم برخورد مناسب و تکریم ارباب‌رجوع در دستگاه‌های دولتی به‌ویژه اداره امور مالیاتی تأکید کرد و گفت: مأموران مالیاتی ضمن تسلط بر قوانین و تکریم مودیان، می‌توانند نقش شایانی در همکاری آن‌ها و پرداخت مالیات‌ها داشته باشند.
 
مقیمی تصریح کرد: مواهب صنعتی‌شدن اردکان باید به وضوح در زندگی روزمره مردم دیده شده و خواسته‌های به‌حق مردم در دریافت خدمات و رفاهیات برآورده شود.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان گفت: در بررسی‌های به‌عمل‌آمده، مشخص شده که تعدادی از شرکت‌ها مالیات‌های خود را در شهرهای دیگر پرداخت می‌کنند و باید با همکاری اداره کل مالیاتی استان و از طریق مذاکرات و راهکارهای قانونی، این پرداخت‌ها به شهرستان اردکان منتقل شود.
 
مدیرکل امور مالیاتی استان یزد نیز در این نشست اداره کل امور مالیاتی را بازوی دولتی در خدمت به مردم و وصول مالیات‌ها دانست و گفت: هدف‌گذاری ما حرکت به سوی فرهنگ‌سازی و ایجاد تمایل در مودیان برای پرداخت مالیات است.
 
منوچهر اسدی بیان داشت: در قانون برنامه ششم توسعه، نحوه توزیع عوارض تغییر کرده است و در استان یزد،‌ بعضی شهرستان‌ها ازجمله اردکان که بخش مهمی از صنایع و معادن استان را داراست؛ متضرر شده‌اند.
 
وی با تأکید بر این‌که قانون‌گذار، برای اولین‌بار اختصاص اعتباراتی برای روستاهای فاقد دهیاری را لحاظ کرده؛ افزود: روستاهای شهرستان اردکان نسبت به سایر نقاط استان سهم بهتری از این اعتبارات می‌برند.
 
اسدی در پایان از همکاری مدیران شهرستان در تعامل و همکاری با مدیران مالیاتی اردکان تقدیر کرد و اظهار امیدواری نمود با تداوم این همکاری‌ها، زمینه توسعه هرچه بیش‌تر شهرستان اردکان فراهم شود.
 
گفتنی است در این جلسه، از زحمات «جواد شاکرفر» تقدیر و «رجبعلی کریمی» به عنوان رئیس جدید اداره امور مالیاتی شهرستان اردکان معرفی شد.