با حضور نماينده مردم در مجلس انجام شد
 
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید با حضور در دبیرستان شهید انصاری اردکان ضمن شرکت در مراسم کلنگ زنی احداث سالن ورزشی مرحوم پورعاصی، در جمع دانش اموزان و معلمان این مدرسه نیز حضور یافت.
 
محمدرضا تابش در این بازدید در سخنانی با اشاره به نقش علم و معنویت در رشدو توسعه یک جامعه و ارتقاء فرهنگی و اجتماعی آن،بر نقش نظام آموزش و پرورش در تکوین شخصیت علمی و اجتماعی دانش آموزان تاکید کرد.
 
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید بعنوان یک نظام پویا و هدفمند در ارتقاء و رشد علمی کشور پیشقدم باشد ، نهادینه کردن نقش تحقیق وپژوهش در راستای نیل به این هدف را ضروری برشمرد.
 
نماینده مردم اردکان همچنین عدم تحولی بنیادی در وزارتخانه آموزش و پرورش علی رغم دو برابر شدن اعتبارات آن را نشاندهنده ساختار معیوب آن دانست و با انتقاد از تغییرات مکرر در این وزارتخانه ، در عین حال ابراز امیدواری کرد تا اکنون که در آستانه معرفی وزیر آموزش و پرورش قرار داریم فردی عالم،متدین،کارآمد و مقبول نزد فرهنگیان و جامعه به مجلس معرفی گردد تا با انتخاب وی و به پشتوانه حمایت مسئولان و قاطبه فرهنگیان بتواند تحولی مثبت در ساختار این وزارتخانه بوجود آورد.
 
تابش در بخش دیگری از سخنانش با تشکر از خانواده مرحوم اسماعیل پورعاصی جهت احداث سالن ورزشی در این دبیرستان و تشویق دیگران به انجام این امورخیر ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات و پیگیریهای صورت گرفته شهرستان اردکان مسیر رشد و پیشرفت را با آهنگی مناسب طی می کند که تربیت نیروهای متخصص و مجرب همگام با این پیشرفت در جهت ایجاد توسعه ای پایدار و متوازن امری ضروری است. وی تاکید نمود:مناسب است رشته تحصیلی دانش آموزان در مسیری هدایت شود که بتواند پاسخگوی نیازهای شهرستان در توسعه پایدار بخصوص در بخش صنعت باشد و این مهم با برنامه ریزی و تشکیل جلسات توجیهی گسترده بدست می آید تا هم به علایق دانش آموزان توجه شود و هم در آینده با خلا نیروی مواجه نباشیم.
 
 
 
 
 
نماینده مردم اردکان به مسئولان امر متذکر شد چندین سال است برای تحقق شعار بومی سازی متخصصین بر مساله برنامه ریزی و آینده نگری جهت تربیت نیروهای متخصص لازم تاکید دارم.وی در عین حال از مسئولین امر خواست به این مساله توجه کافی مبذول دارند.
 
تابش با انتقاد از نسبت کمی و کیفی قبولی دانش آموزان اردکان در مراکز آموزش عالی و سیر نزولی رتبه اردکان ،ادامه این روند را مطلوب ندانست و خواستار اتخاذ سیاستگذاری مناسب در توسعه علوم متناسب با نیاز توسعه ای شهرستان اردکان شد تا با تربیت نیروهای متخصص بومی راه پیشرفت پایدار و متوازن اردکان بیش از پیش هموار گردد..
 

 وی همچنین از فرماندار خواست تا با هماهنگی آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی و نگاه به چشم انداز توسعه شهرستان ،ضمن مطالعه و نیازسنجی نیروهای متخصص مورد نیاز ،راهکارهای لازم در این زمینه را ارائه دهد و از مسئولان ادارات شهرستان نیزخواست تا همکاری لازم در این خصوص را داشته