مخزن 10هزار مترمكعبي بتني د رشهرستان اردكان احداث شد
.................................................................................
با احداث مخزن 10 هزارمتر مكعبي بتني ،آب شرب و بهداشتي شهرستا ن اردكان تامين مي شود.
مدير آب و فاضلاب در گفتگو با خبرنگار ايرنا بيان داشت:اعتبار پرو‍ژه بالغ بر8 ميليارد ريال است و محل اجراي پروژه خيابان" آب "است.
"محمد مروتي"گفت:زمان اجراي اسفند ماه سال گذشته بوده و مدت زمان اجرايي ان 14 ماه است.
وي اشاره كرد:نوع مخزن بتني زميني بوده و محوطه مخازن ذخيره آب شرب اردكان مي باشد.
"مروتي"اظهار داشت: اين مخزن 15 درصد پيشرفت نموده است.
 
 
 
 
 
زندان اردكان در بخش اصلاح وتربيت مشهود است
 
 
دادستان عمومي وانقلاب شهرستان اردكان موفقيت چشمگير زندان اردكان در بخش اصلاح وتربيت مشهود است.
محمد حسين كريم زاده دادستان عمومي وانقلاب شهرستان اردكان طي بازديدي از زندان شهرستان اردكان در جلسه شواري طبقه بندي اين زندان نيز شركت نمود.
به گزارش روابط عمومي زندان شهرستان اردكان:در اين بازديد،دادستان شهرستان اردكان در معيت فاضلي رئيس زندان از كليه قسمتهاي مختلف به ويژه بخش اشتغال وحرفه آموزي ديدن كرد.
كريم زاده با اشاره به موفقيت چشمگير زندان اردكان در بخش اصلاح وتربيت اظهار داشت:مهمترين وظيفه سازمان زندانها اصلاح وتربيت زندانيان وكمك براي بازگشت سعادتمندانه آنها به جامعه است واين مهم به شكل شايسته اي در زندان اردكان به تحقق رسيده است ودر اين حين با راه اندازي انواع كارگاههاي سنگتراشي،مشبك و...بسياري از زندانيان علاوه بر اشتغال ، منبع درآمدي را جهت معيشت خانواده خويش فراهم ساخته اند.
كريم زاده همچنين اظهار اميدواري كرد با اقدامات مؤثر ساير ارگانهاي ذيربط در بخش پيشگيري از جرم،اجراي قواعد بهداشت قضائي كه نهايتاًمنجر به كاهش جمعيت كيفري وكاهش ورودي زندانها ميسر خواهد گرديد.
در پايان اين بازديد،دادستان اردكان به برخي از درخواستهاي قضائي مددجويان رسيدگي وبا حضور اعضاء شوراي طبقه بندي زندان جلسه اي را در دفتر رئيس زندان برگزار نمودند.
 
 
 
 
 
كلاس هاي موسيقي براي پر نمودن اوقات فراغت در شهرستان اردكان برگزار مي شود
 
کانون موسیقی اردکان با توجه به آغاز فصل تابستان وگستردگی اوقات فراغت دانش آموزان،کلاسهای آموزش موسیقی را وبا کیفیتی مثال زدنی ودر خور توجه برگزار میکند.
 
رئيس كانون موسيقي اردكان در گفتگو با خبرنگار ايرنا گفت: موسیقی به عنوان یکی از هنرهای پرجاذبه وپرمخاطب،مدتی است که در شهرستان اردکان نهادینه شده است واین مهم با تلاش مستمر وشبانه روزی رئیس وهیأت امنای کانون موسیقی اردکان حاصل شده است.
 
"رضامروتی "بيان داشت:هم اکنون این کانون در کلاسهای مجزا،تعداد9 ساز(سنتور-نی –تار- سه تار-تنبک-ویلن-دف- گیتار-کیبورد-پیانو به همراه تئوری موسیقی) را به هنرجویان آموزش میدهدکه اساتید این سازها از نخبگان استانی بوده وبا عقد قراردادی با مبلغ ناچیز،تعالی فرهنگ موسیقی را در این شهرستان رقم می زنند.
"مروتی" همچنین ضمن تقديرازرئيس وكاركنان به استثناي رياست وكاركنان اداره فرهنگ وارشاد اسلامي در خصوص حمايت در حد توان وهمه جانبه از كانون موسيقي، با اشاره به دیدگاه منفی مسئولین استان یزد به موسیقی، این هنر را از دید ایشان به فرزند ناخلف خانواده هنر تشبیه نمود واظهارداشت:کانون موسیقی اردکان علی رغم بضاعت مالی کم وعدم حمایت مسئولین شهرتاکنون موفق به برگزاری هشت کنسرت آموزشی و پژوهشی در سطح نیمه حرفه ای گردید ه است که این موضوع نه تنها مورد استقبال مسئولین قرار نگرفته بلکه با بی مهری های فراوان از جمله عدم پخش خبر آن از رسانه های تصویری و...شده است.
وی افزود:ولی خوشبختانه مردم شریف وهنردوست اردکان با استقبال بی نظیر خود از این کنسرتها همچنان ما را به ادامه تلاش برای اعتلای هنر موسیقی در شهرشان تشویق می نمایند.
رئیس کانون موسیقی اردکان همچنین خاطر نشان کرد:متأسفانه دید منفی مسئولین نسبت به موسیقی باعث شده است برخی از ارزشها نزد جوانان به ضد ارزش تبدیل شود به طوریکه سردرگمی های جوانان ونوجوانان در جهت پرنمودن اوقات فراغتشان مشهود است.
گفتنی است در حال حاضر در شهرستان اردکان چندین گروه موسیقی سنتی وپاپ از جمله گروه موسیقی سنتی کرشمه به سرپرستی رضا مروتی،گروه موسیقی پاپ باربد به سرپرستی مجتبی کریمی،گروه موسیقی سنتی خُنیا به سرپرستی محسن کریمی و...در سطح حرفه ای فعالیت میکنند که با آغازتوجه وعنایت مسئولین می توان در آینده ای نزدیک شاهد درخشش وکسب موفقیتهای چشمگیری از آنها در سطح کشورباشیم.