به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان اردكان ، فرماندار اردكان در اين جلسه با گرامي‌داشت ياد و خاطره شهداي گران‌قدر دفاع مقدس امنيت و آرامش موجود در جامعه را حاصل جان‌فشاني سربازان جان بر‌كف ميهن اسلامي و همه نيروهاي مسلح نظام دانست و افزود: هدف از بزرگ‌داشت اين هفته ، يادآوري اين رشادت‌ها و زنده نگه‌داشتن روحيه دفاع مقدس در جامعه است .

حسين اسماعيلي با بيان اينكه ايران امروز ، جزيره‌اي از ثبات و آرامش در منطقه است؛ اظهار اميدواري نمود بزرگ‌داشت هفته ي دفاع مقدس ، وسيله اي براي تقويت اتحاد و انسجام بين مردم و مسئولين باشد .

فرماندار اردكان به نقش مهم و اساسي زنان در هشت سال دفاع مقدس اشاره كرد و خاطر‌نشان ساخت : نيمي از جامعه ما را زنان دلير و شجاع اين مرز و بوم تشكيل مي‌دهند و توجه ويژه مسئولين بايد به استفاده از ظرفيت‌هاي اين قشر از جامعه معطوف شود .

عالي‌ترين مقام اجرائي شهرستان اردكان ، شناساندن حقايق جنگ به نسل سوم و نسل هاي بعدي را ضروري عنوان و تصریح کرد: حمايت از آثار فاخر دفاع مقدس ، بازخواني وصيت‌نامه‌هاي شهداء و اجراي برنامه‌هاي فرهنگي ، مي‌تواند در اين خصوص راه‌گشا و كمك‌كننده باشد.

وی سپس با اشاره به مصادف‌بودن آغاز هفته دفاع مقدس و بازگشايي مدارس ، اين موضوع را فرصتي بسيار مغتنم و ارزشمند دانست و گفت  : امروز برخلاف دوران جنگ، دشمن همه‌ي توان خود را به صحنه آورده و بر همه ما لازم است تا با هوشياري كامل ، نسل سوم را از توطئه‌هاي دشمنان نظام مصون بداريم .

 

در ادامه اين جلسه ، هر يك از مدعوين به بيان نقطه نظرات خود در راستاي برگزاري باشكوه مراسم
هفته ي دفاع مقدس در شهرستان پرداختند  .

گفتنی است اين جلسه با حضور «حسین اسماعیلی» فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان اردکان در محل سالن شهید عباسی فرمانداری برگزار شد.