فرماندار اردکان
فرماندار اردکان در جلسه شورای منطقه‌ای آموزش و پرورش که با محوریت برنامه‌ریزی و هماهنگی برنامه‌های یوم‌الله ۱۳ آبان برگزار شد؛ این روز را به تعبیر امام خمینی (ره) «انقلاب دوم» دانست و آن‌گاه با اشاره به مناسبت‌های این روز بزرگ افزود: جان‌مایه ۱۳ آبان که به «روز دانش‌آموز» نام‌گذاری شده؛ استکبارستیزی در همه سطوح و ابعاد است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی با بیان این‌که دانش‌آموزان باید از علل نام‌گذاری و اهمیت این روز تاریخی آگاه‌تر شوند؛ به بدعهدی اخیر امریکا در برجام اشاره کرد و گفت: تبیین راهبرد و حرکت عزتمندانه و قهرمانانه دولت تدبیر و امید در موضوع هسته‌ای که با حمایت رهبر معظم انقلاب انجام شد؛ باید در این روز مورد توجه قرارگیرد.
 
نماینده عالی دولت بیان داشت: با توجه به سخنان ناصواب و مواضع دور از ادب رئیس‌جمهور امریکا در روزهای اخیر، برنامه‌ریزی برای شکوه هرچه‌بیش‌تر مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان ضروری است و در این راستا می‌توان از ظرفیت دانش‌آموزان و معلمان خلاق در برگزاری ایستگاه‌های نقاشی و هنرهای دستی، مسابقه انشای دانش‌آموزی با موضوع استکبارستیزی و... بهره برد.
 
فرماندار اردکان با یادآوری وظایف و رسالت‌های آموزش و پرورش، مهارت‌آموزی را در کنار امر آموزش مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: روز دانش‌آموز فرصت مناسبی است تا با سپردن برخی مسئولیت‌ها به‌صورت نمادین به دانش‌آموزان، حس خودباوری، اعتماد به‌نفس و تمرین مدیریت در دانش‌آموزان تقویت شود.
 
وی در تشریح این موضوع، واگذاری مسئولیت‌هایی نظیر مدیریت مدرسه، تأمین نظم و تدریس به دانش‌آموزان را از اقداماتی دانست که امکان اجرا در روز ۱۳ آبان را دارد و سپس پیشنهاد داد این تمرین به‌صورت آزمایشی در چند مدرسه سطح شهرستان برگزار شود.
 
در ادامه این نشست اعضا به بیان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود در خصوص موضوعاتی چون مسیر و زمان راهپیمایی، حمل و نقل، انتظامات و... پرداختند.
 
گفتنی است راهپیمایی باشکوه ۱۳ آبان روز شنبه از ساعت ۸:۳۰ صبح از مسجد کوشکنو (پایگاه انقلاب اسلامی در اردکان) آغاز شده و راهپیمایان پس از طی مسیر بلوار آیت‌الله خامنه‌ای و امام خمینی‌ (ره) در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) اردکان تجمع خواهند کرد.