معاون فرماندار اردکان خبر داد
جلسه هماهنگی مانور زلزله با شعار «مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور» با حضور دستگاه‌های مرتبط و به ریاست معاون فرماندار اردکان برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان مصطفی پوردهقان در این جلسه با تسلیت از دست‌دادن تعداد زیادی از هم‌وطنان در زلزله غرب کشور، خسارات به بارآمده را ناشی از عدم توجه به اصول ساخت و ساز و نیز عدم هماهنگی کافی در مقابله با بحران و به ویژه زلزله دانست و گفت: با توجه به مخاطرات طبیعی کشور، باید روزبه‌روز آمادگی افراد و دستگاه‌ها در این مسائل افزایش یابد.
 
وی اجرای طرح «مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور» را در همین راستا دانست و افزود: در این طرح نقشه سایت‌پلان چند مدرسه آماده شده و به عنوان کانون ارتقای ایمنی و پایگاه مدیریت بحران در محلات مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
 معاون فرماندار شهرستان برگزاری این مانور را به‌دلیل نوع مصالح ساختمانی استفاده‌شده در ساخت‌وسازها به ویژه در محلات قدیمی اردکان مهم و حیاتی ارزیابی کرد و گفت: استفاده از مدارس به عنوان پایگاهی ایمن در هر محله می‌تواند به مدیریت بحران و کاهش آسیب‌ها و خسارات جانی کمک کند.
 
پوردهقان اردکان خاطرنشان کرد: در قدم اول یکی از مدارس نوساز با تأیید اداره کل نوسازی انتخاب و نقشه مدرسه و محله تهیه می‌شود و سپس جمعیت هلال‌احمر، آتش‌نشانی و اورژانس آموزش‌های لازم را در سطح مدارس به دانش‌آموزان و اهالی محله ارائه می‌دهند.
 
معاون فرماندار اردکان در پایان اظهار امیدواری کرد با اجرای این مانور که در روز ۸ آذر در یکی از مدارس و پس از آن در تعداد بیشتری از مدارس سطح شهرستان برگزار می‌شود؛ آمادگی مواجهه با بلایای طبیعی به خصوص زلزله در مردم و دستگاه‌های خدمت‌رسان افزایش یابد.