در راستای اجرای بخشی از مصوبات دور دوم سفر ریاست محترم جمهور انجام ش
بابایی معاون برنامه ریزی استاندار یزد ،پور فلاح مدیر کل صنایع استان وزارع مدیر کل اقتصادی استاندار به اتفاق فرماندار اردکان از تعدادی از طرحهای نیمه تمام ودر حال اجرای صنعتی بازدید نمودند .
معاون استاندار در بازدید از کارخانه ذوب فولاد صادقی ضمن مشاهده روند فعالیت کارخانه توسعه واحدهای مختلف فولاد را در جوار کارخانه گندله سازی مهم ارزیابی نمود .
با بایی در ادامه این بازدید با حضور در کارخانه شیشه در جریان پیشرفت کار بزرگترین واحد صنعتی خصوصی استان قرار گرفت .ودر نشستی با مدیر عامل و سرمایه گذاران این واحد صنعتی به بررسی موانع موجود بر سر راه این واحد صنعتی پرداخت .
عزیزیان مدیر عامل کار خانه شیشه فلوت اردکان با اشاره به بزرگی این طرح ومنحصر به فرد بودن آن در نوع تولید در دنیا خواستار مساعدت مسئولین استان در رفع موانع گردید .
عزیزیان با ارائه گزارشی از فعالیتهای انجام شده افزود :این واحد صنعتی با 1200 نفر اشتغالزایی بصورت مستقیم و230نفر اشتغال در صنایع پایین دستی با حجم سرمایه گذاری 126میلیارد تومان با مشارکت بانک صنعت ومعدن تا کنون 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته وبهره برداری از آن تا 16 ماه آینده پیش بینی می شود . و مواد اولیه این کارخانه  که شامل آهک ،دولومیت وسیلیس است بصورت 100درصد از معادن محلی شهرستان تامین می شود و بازار هدف محصولات آن کشورهای هند وپاکستان است.
فرماندار اردکان نیز در این نشست گوشه ای از مشکلات این واحد را برای معاون استاندار تشریح نمود واز جمله در خواستها مشکل آب این واحد صنعتی از طریق رایزنی تلفنی با آب منطقه ای استان مورد پیگیری قرار گرفت .
در ادامه ،مسئولین استان وشهرستان از کارخانه بهنور یزدواقع در شهرک صنعتی اردکان  تولید لامپهای فوق العاده کم مصرف بازدید نمودند و در گفتگو با مدیر عامل کارخانه در زمینه طرح توسعه این واحد صنعتی و تسهیلات مورد نیازاطلاعات لازم دریافت گردید .
حجازی مدیر عامل این کارخانه نیز ضمن معرفی محصولات خود گفت :در تولید این لامپها از ال .ای . دی بسیار مقاوم و کم مصرف استفاده می شود که عمر مفید این محصولات را تا 15سال ارتقا می بخشد و می توان از آنها برای مصارف روشنایی ،تزییناتی ،انواع لوستر و جایگزین لامپهای هالوژنی استفاده نمود .

گفتنی است این کارخانه با بهره گیری از خلاقیت نیروی انسانی ومشارکت وبکارگیری دانش فنی متخصصان روز دنیا به سمت بهبود وارتقا کیفیت تولیدات خود روزبه روز گام برداشته و این مهم با همکاری و مساعدت مسئولین شهرستان واستان در تولید محصولات متنوع در آینده نزدیک محقق خواهد شد .