فرماندار اردکان در جلسه هماهنگی مراسمات ۱۴ و ۱۵ خرداد

جلسه هماهنگی برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان در فرمانداری اردکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی در ابتدای این جلسه با اشاره به سالروز قیام تاریخی ۱۵ خرداد گفت: اساس و بنیان پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در سال ۵۷ از قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ با رهبری امام راحل رقم خورد.

فرماندار اردکان افزود: امام خمینی (ره) تمام سختی‌ها و رنج‌های آن دوران را به جان خرید تا زمینه پیروزی انقلاب اسلامی و آسایش مردم ایران را فراهم آورد و ما نیز باید امانت‌دار خوبی برای این امانت باارزش باشیم.

وی ماهیت انقلاب اسلامی ایران را با ریشه‌ای فرهنگی و به‌دوراز خشونت خواند و اظهار داشت: امام خمینی (ره) بذر آگاهی را بسترساز حرکت و قیام مردم می‌دانست و با این دیدگاه انقلاب مردم ایران را انقلابی اخلاق‌مدار و عاری از خشونت می‌خواست.

هادی مقیمی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی بالنده‌تر از همیشه در مسیر کنونی خود پیش می‌رود، خاطرنشان کرد: مردم ایران در انتخابات ۲۹ اردیبهشت امسال نشان دادند که تا همیشه با نظام و انقلاب و نیز آرمان‌های امام راحل هستند و همچون آغاز راه همیشه در صحنه خواهند ماند.

فرماندار اردکان در پایان تأکید کرد: با توجه به تقارن سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد با ماه مبارک رمضان، از تمامی دستگاه‌های اجرایی انتظار می‌رود جهت برگزاری مراسم باشکوه و زنده نگه‌داشتن یادوخاطره امام راحل و شهدای ۱۵ خرداد تمام تلاش خود را به‌کارگیرند.

گفتنی است در پایان این جلسه ویژه‌برنامه‌های سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و یادبود شهدای ۱۵ خرداد اعلام شد.

برگزاری ویژه‌برنامه‌ای هم‌زمان با روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد در مسجد زیرده، برنامه‌های فرهنگی هنری دانشگاهیان، مسابقات پیامکی، طراحی پوستر و شب‌شعر از دیگر برنامه‌های اعلام‌شده در شهرستان اردکان بود که در این جلسه مصوب شد.