ظهر امروز برگزار شد
مراسم تحلیف و آغاز به‌کار پنجمین شورای اسلامی شهرستان اردکان با حضور تمام اعضا در فرمانداری اردکان برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی در این نشست با ابراز خرسندی از تشکیل شورای فرادست شهرستان، بر رعایت قانون در همه تصمیمات این شورا تأکید کرد و گفت: برای این منظور، شناخت کافی اعضا از شرح وظایف و اختیارات، کارکرد شورای شهرستان و توجه به لزوم اعلام کلیه مواضع از سوی سخنگوی این شورا مورد انتظار است.
 
فرماندار اردکان با بیان این‌که بازتعریف جایگاه شورای شهرستان امری ضروری است؛ خاطرنشان کرد: در حال حاضر این شورا در سطح عالی نقش مشورتی دارد و باید با تکیه بر تعامل و همکاری با مسئولان و پرهیز از حرکات و مواضع احساسی، نقش خود را به‌خوبی ایفا کند.
 
نماینده عالی دولت در اردکان پرهیز از دامن‌زدن به توقعاتی که در حیطه اختیار و عمل شوراها نیست را خواستار شد و گفت: با توجه به این‌که از هر بخش و شهر نماینده‌ای در شورای شهرستان حضور دارد؛ این شورا می‌تواند در انعکاس مسائل مبتلابه روستاها و شهرها نقش‌آفرین و اثرگذار باشد.
 
معاون فرماندار اردکان نیز در این جلسه، حضور دو زن از ۶ عضو شورای شهرستان اردکان را نمودی از باور جامعه اردکانی به توانمندی‌های زنان دانست و تصریح کرد: شورای شهرستان باید جامع‌‌نگر و توسعه‌نگر باشد.
 
مصطفی پوردهقان اردکان افزود: شورای شهرستان یک بازوی توانمند در کنار دولت و مردم است و امیدواریم ارتباط این شورا با بدنه مدیریتی شهرستان بیش از پیش تقویت شود.
 
در ادامه این جلسه پس از ادای سوگند تحلیف و تشکیل هیئت رئیسه سنی، انتخابات هیئت‌رئیسه شورا برگزار و در پایان «رضوان فرجاد» به عنوان رئیس شورای شهرستان، «علی‌محمد افخمی عقدا» به‌عنوان نایب‌رئیس و «معصومه ثقفی» به‌عنوان منشی انتخاب شدند.
 
همچنین «عباس امیری اردکانی» با ۴ رأی به‌عنوان نماینده شورای شهرستان اردکان در شورای اسلامی استان انتخاب شد.