آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای در اردکان باید تقاضامحور شوند/ تدوین سند آموزش و اشتغال با همکاری اداره‌کل فنی‌وحرفه‌ای استان

شناسه : 158152082

آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای در اردکان باید تقاضامحور شوند/ تدوین سند آموزش و اشتغال با همکاری اداره‌کل فنی‌وحرفه‌ای استانمدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با فرماندار اردکان دیدار و درخصوص آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در شهرستان اردکان و تهیه سند همکاری در این زمینه بحث و تبادل نظر شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان 'امیرسعید مصباح' در این نشست با اشاره به تشکیل ستاد توسعه مشارکت‌های خدمات یادگیری و مهارتی اظهار داشت: این مسئله از وظایف ذاتی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای است و دولت در این زمینه نقش تسهیل‌گری و تنطیم‌کنندگی دارد.

 

وی بیان داشت: فرهنگ‌سازی مناسبی در زمینه اشتغال و اولویت‌های آن در جامعه صورت نگرفته و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به‌صورت عرضه‌محور فعالیت می‌کنند.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان یزد ادامه داد: سند آموزش و اشتغال شهرستان اردکان در آینده طراحی و برای تصویب و اجرا به شورای مهارت استان ارسال می‌شود.

 

مصباح اظهار امیدواری کرد استان یزد در سال ۱۴۰۰ به قطب مهارت کشور تبدیل و اولین مسابقه ملی مهارت در این استان برگزار شود.

 

فرماندار اردکان نیز اظهار داشت: با توجه به رشد جمعیتی شهرستان و توسعه صنایع، نیاز به آموزش نیروهای تخصصی و مهارت‌آموزی بیش از هر زمانی احساس می‌شود.

 

بهروز شهابی‌زاد با ابراز تأسف از این‌که در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی معمولاً مهارت‌ها آموزش داده نمی‌شوند؛ تأکید کرد: مهارت‌های موردنیاز در شهرستان باید احصا و آموزش‌ها تقاضامحور شود.

 

وی با اعلام آمادگی مبنی بر همکاری همه‌جانبه درزمینه پیوند مدیران صنایع و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای تصریح کرد: نقش همه دستگاه‌ها در زمینه ایجاد اشتغال تبیین و ابلاغ می‌شود.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.