در ایام بهار طبیعت ونوروز باستانی برگزار می شود
فرماندار اردکان با اعلام این خبر در جلسه ستاد تسهیلات مسافرین نوروزی بر اهمیت موقعیت جغرافیایی شهر اردکان بعنوان مدخل ورودی استان تاکید نمود و گفت :با عنایت به وضعیت باستانی وتاریخی بافت قدیم و وجود اماکن گردشگری ودیدنی برای مسافرین نوروزی باید به گونه ای برنامه ریزی شود که کلیه مسافران چه آن دسته ای که مقصدشان شهر اردکان است و چه آن گروهی که بصورت عبوری از اردکان گذر می کنند بتوانند از موقعیت تاریخی شهر بهره گیرند .روستایی ادامه داد بر پایی نمایشگاه صنایع دستی اردکان که در حاشیه آن مواد غذایی محلی ومحصولات کشاورزی هم نمایش داده خواهد شد در ایام نوروز در مکان مناسبی مثل میدان چادر ملو فرصت خوبی برای معرفی فرهنگ اردکان است .وی از کلیه دستگاه های دولتی خواست در خصوص ارائه تسهیلات رفاهی به مسافرین نوروزی همکاری لازم را انجام دهند .
در ادامه این جلسه از طریق تبادل نظر اعضا مکانهایی برای اسکان مسافرین نوروزی در نظر گرفته شد که مهمترین آنها عبارت بود از دبیرستان ابن سینا ،کانون امام خمینی ،خانه معلم ،مدرسه شهید رجایی ،دبیرستان شرف ،سالن تختی ،خوابگاه حمیدیا خرانق و مدرسه فاطمیون عقدا .
همچنین مقرر شد در ایام تعطیلات با اختصاص یک دستگاه اتوبوس شهرداری برای بازدید مسافرین از بافت قدیم به همراه یک نفر راهنما تور گردشگری تشکیل شود تا مسافرین نوروزی از فضا های موجود بهره ببرند .
در بخش دیگری از جلسه بهجتی رییس اداره بازرگانی در زمینه بر پایی موزه فرش شامل نمایشگاه وفروشگاه در محل سالن تختی ویژه ایام نوروز از 28اسفند لغایت 14 فروردین توضیحاتی را ارائه نمود .

بر پایی اولین نماز جماعت سال جدید در سالن شهید الهی فرد گلزار شهدا و تمامی مساجد سطح شهر به صورت گسترده وبا شکوه از دیگر تاکیدات اعضای این جلسه بود