اين لوح فشرده در آستانه ماه مبارک رمضان و به ياد اين معلم اخلاق و روحاني روشن ضمير توسط اين موسسه عرضه شده است.
"روزه راستين" شامل شرح و تفسير دعاي روزهاي ماه مبارک رمضان است که پيش از اين در بازار نشر، چندين بار چاپ شده و به عنوان يکي از آثار ديني و اخلاقي با موضوع روزه و ماه رمضان مورد استفاده و توجه مخاطبان قرار گرفته است.
لوح فشرده "خاتمي زنده دل" در يک دي وي دي، مشتمل بر شرح وجوه مختلف معلم اخلاق آيت الله خاتمي شامل متن، عکس، صوت و فيلم در اختيار علاقه مندان قرار گرفته است.
اين لوح در برگيرنده زندگينامه، گاهشمار ، گزيده خاطرات، مقاله، شعر، کليپ و سند در باره دوران حيات پر بار حضرت آيت الله سيد روح الله خاتمي (ره) است.
تاکنون سه اثر آيت الله خاتمي با عنوانهاي "روزه راستين"، "آينه مکارم" و "روح باران" چاپ و منتشر شده است. همچنين چند کتاب درباره احوال و آثار اين عزيز از جمله "يادنامه خاتمي" به قلم محمدتقي فاضل ميبدي منتشر شده است.
آيت‌الله سيد روح‌الله خاتمي، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه فقيد يزد دهم رمضان سال 1285 هجري شمسي در اردکان ديده به جهان گشود.
اين فقيه عاليقدر در مدت حيات پربارش به ترويج اخلاق، قسط و عدل و آزادي پرداخت و شاگردان و مستمعان ايشان، همه فضايل نيکوي انساني را نه تنها از زبان وي که از منش و رفتار آن بزرگوار درک کردند.
وي از 13 سالگي نيز به عنوان طلبه، مجدانه به آموختن علوم ديني در زادگاه خود تحت نظر پدر پرداخت.
وي در اردکان در فضايي مملو از اختناق ضد ديني دولت رضاخان به فعاليت‌هاي مذهبي و روشنگرانه پرداخت و در کنار آن هيچگاه از مبارزه با تحجر و مقدس مآبي غافل نشد.
هنگامي که نخستين جرقه‌هاي انقلاب اسلامي با سخنان امام خميني (ره) در سال 1341 شمسي شعله‌ور شد به سرعت به نداي حضرت امام(ره) لبيک گفت و فعاليت سياسي خود را شدت بخشيد و يکي از ارکان انقلاب اسلامي را در يزد و اردکان پي افکند.
پس از پيروزي انقلاب اسلامي، وي با حکم حضرت امام(ره) به عنوان امام جمعه‌ اردکان و پس از شهادت سومين شهيد محراب حضرت آيت الله صدوقي(ره) به سمت امام جمعه‌ يزد و نماينده امام (ره) در اين ديار منصوب شد.
آيت‌الله سيدروح الله خاتمي سرانجام پس از عمري مجاهدت در پنجم آبان ماه 1367 هجري شمسي به لقاءالله پيوست