در پنجمین روز از هفته جوان و همزمان با زاد روز امام مهر و عدل حضرت مهدی موعود
نخستین شبکه شهرستانی فعالین امر مقدس ازدواج با هدف از دواج آگاهانه و پایدار درشهرستان اردکان شروع بکار نمود .
در این اقتتاحیه که در پنجمین روز از هفته جوان و همزمان با زاد روز امام مهر و عدل  حضرت مهدی موعود طی مراسمی انجام شد فرماندار اردکان بهمراه رییس  سازمان جوانان و کارشناسان شبکه شفا استان حضور پیدا کردند .
فرماندار اردکان  در سخنانی با اشاره به موضوع ازدواج جوانان این امر را یکی از بخشهای مهم زندگی جوان قلمداد نمود و گفت :یکی از برهه های  حساس و سرنوشت ساز تشکیل خانواده است چرا که سلامت جامعه در پرتو سلامت خانواده محقق می گردد و جامعه ای که خانواده های آن دستخوش تلاطم و ناخوشی نگردد به پیشرفت و تعالی دست پیدا می کند .
کمالی با اشاره به  آمار بالای طلاق در برخی استانها مثل استان یزد ضرورت وجود شبکه مردمی شفا را بیان نمود و افزود :خوشبختانه در استان یزد با حمایتهای خوب استاندار کارهای زیربنایی برای جوانان انجام گرفته که یکی از این کارها راه اندازی این شبکه در مرکز استان است و با توجه به اینکه در شهرستان اردکان نیز ضرورت احداث چنین واحدی به خوبی احساس می شد با تلاشهای صورت گرفته امروز شاهد راه اندازی این شبکه  در اردکان بعنوان دومین شهرستان استان پس از یزد هستیم .
در ادامه پارساییان سرپرست سازمان جوانان استان یزد به تبیین جایگاه این سازمان در جامعه پرداخت و بیان داشت :سازمان جوانان همواره از انجام کارهای اجرایی پرهیز می کند و تنها برنامه این سازمان فعالیت ستادی در راستای هماهنگ سازی ارگانها و مردم برای دستیابی به اهداف خود است .
وی افزود :شبکه فعالین ازدواج یک شبکه غیر دولتی است که با نظارت سازمان جوانان در زمینه ازدواج به ارائه اموزش و مشاوره می پردازد .وی همچنین از تلاشهای مسئولین شهرستان اردکان برای استقرار این شبکه در شهرستان تقدیر و تشکر نمود .
به گفته دکتر صحرایی رییس شبکه شفا اردکان این شبکه در حال حاضر در یکی از خانه های سنتی بافت قدیم  با زیر بنای 100متر مربع تجهیز و راه اندازی گردیده است و تاکنون مبلغ 20 میلیون تومان برای اینکار هزینه شده است  .
گفتنی است در حال حاضر ارائه اموزش و مشاوره قبل ،حین و بعد از ازدواج توسط اساتید و کارشناسان مجرب این امر، مهمترین برنامه شبکه شفا  می باشد