با حضور کارشناسان Itادارت و ارگانهای شهرستان
     به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،در جلسه صبح دیروز که با حضور فرماندار ،امام جمعه و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و با شرکت کارشناسان itادارات و ارگانها و کارخانجات شهرستان اردکان در محل سالن اجتماعات فرمانداری اردکان برگزار شد ؛طرح ایجاد شهرالکترونیک در اردکان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت .
 
     فرماندار اردکان دراین جلسه با تشریح اهداف دولت در زمینه ایجاد شهرهای الکترونیکی پس از تحقق طرح دولت الکترونیک در برخی از مراکز دولتی گفت :بزرگترین هدف دولت برای ایجاد شهرهای الکترونیکی ارائه خدمات متداول در حوزه مدیریت شهری از طریق سیستمهای الکترونیکی به مردم می باشد
 
     "احمد کمالی "با اشاره به برخی از دستاوردهای تاسیس شهرهای الکترونیکی گفت :کاهش آلودگی هوا ،پرهیز از ترددهای بی مورد و جلوگیری از تنشهای عصبی متعدد در جامعه به همراه کاهش ترافیک بهترین دستاوردهای این شهرهاست و مردم در این شهرها با صرف کمترین زمان خدمات شهری را از طریق اینترنت و سیستمهای مخابراتی دریافت می کنند .
 
     وی در خصوص اجرای این طرح در شهرستان اردکان افزود اجرای این طرح در وهله اول  نیازمند آماده شدن زیرساختهای الکترونیکی است و در مرحله بعد هم بایستی مسیرهای تحقق و اجرایی شدن این طرح توسط متخصصین و اساتید اهل فن باید مورد بررسی و امعان نظر قرار گیرد .
 
     فرماندار اردکان در این جلسه از تلاش های شایسته شرکت پیشگامان کویر در بخش خصوصی برای اجرای برنامه های دولت در این راستا تقدیر نمود .
 
     در ادامه این جلسه نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به سرمایه گزاریهای عظیم صورت گرفته در شهرستان اردکان در سالهای اخیر لزوم اجرای طرح شهر الکترونیک در این شهرستان بیش از حد احساس می شود .
 
     "دکتر تابش "با بیان این مطلب که اجرای این طرح تحول عظیمی را در بخشهای مختلف خدمترسانی به مردم ایجاد می کند و با ارتقا سواد اجتماعی گام بزرگی را به سمت توسعه همه جانبه بر می دارد ؛به زیر ساختهای عظیمی که برای اجرای این طرح بصورت صحیح باید ایجاد شود اشاره کرد و افزود:ایجاد شهر الکترونیک قوانین جدیدی را در سایه حقوق جدید برای شهروندان تعریف می کند و بزرگترین چالش پیش روی این طرح به گفته متخصصان مباحث فرهنگی بی توجهی به زیرساختهای فرهنگی است و با توجه به اینکه هدف مسئولین نظام جمهوری توسعه متوازن در تمامی بخشها نظیر اقتصادی ،اتجتماعی و فرهنگی است نباید از این چالش اساسی غافل باشیم .
 
     وی ادامه داد:یکی از ملزومات گسترش فرهنگ شهروند الکترونیک این است که اطلاعات لازم در باره خدمات مختلف شهری روی شبکه های الکترونیک در اختیار مردم قرار گیرد .
 
     در ادامه جلسه شرکت کنندگان از رهنمودهای امام جمعه اردکان در زمینه لزوم توسعه مباحث فرهنگی همگام با پیشرفت تکنولوژی بهره گرفتند و در پایان نیز ضمن ارائه توضیحات تخصصی توسط کارشناس شرکت پیشگامان کویر یزد به سئوالات حضار پاسخ داده شد .