شورای عالی ورزش شهرستان:

فرماندار اردکان در جلسه شورای عالی ورزش شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سید حسین فیض اردکانی، پیشرفت جامعه ورزشی در شهرستان اردکان را مستلزم وجود سندی راهبردی در این مسیر دانست.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی که در جمع بخشداران، شهرداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی ورزشکاران و مدیران عامل هیئت‌های ورزشی سخن می‌گفت تصریح کرد: اطلاع دقیق از وضعیت موجود ورزش شهرستان، برنامه‌ریزی اداره ورزش و جوانان با مشارکت هیئت‌های ورزشی در راستای ارتقای سطح ورزش شهرستان در کنار تدوین برنامه‌های مستمر و منسجم برای پیشبرد کیفی و کمی ورزش بسیار مهم و ضروری است.

 

هادی مقیمی با اشاره به جمعیت بالای کارگران شهرستان اردکان تصریح کرد: در سند توسعه ورزش شهرستان باید ورزش کارگری به شکل ویژه‌ای دیده شود و برنامه‌ریزی سرمایه‌گذاری ورزشی نیز با در نظر گرفتن جامعه کارگری لحاظ گردد.

 

مقیمی خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه ظرفیت‌های قانونی خوبی برای حمایت بخش خصوصی و همچنین دستگاه‌های اجرایی ایجادشده است.

 

وی توجه به همه رشته‌های ورزشی از انفرادی تا گروهی را خواستار شد و افزود: در برخی رشته‌های ورزشی همچون والیبال، با توجه به شرایط خاص و تأثیرگذار آن در جامعه باید با حسابی ویژه به آن توجه نمود.

 

مقیمی خاطرنشان کرد: ضرورت تغییر فرهنگ و باور جامعه در جهت احساس نیاز برای ورود به حوزه ورزش باید در سند توسعه ورزش به‌عنوان زیربنای کار دیده شود.

 

فرماندار اردکان، با تأکید بر این امر که اهداف سند توسعه باید به‌صورت دقیق و جزئی بررسی گردد تصریح کرد: به علت کلی‌نگری‌ها و عدم توجه به جزئیات؛ بسیاری از برنامه‌های سندهای پیشین در حوزه‌های مختلف به نتیجه مطلوب نرسیده‌اند.

 

وی به ظرفیت مذهبی شهرستان درزمینهٔ اختصاص فضاهای اماکن مذهبی اشاره‌کرده و اظهار امیدواری کرد هیئت‌امنای اماکن مذهبی به این باور برسند که می‌توان از ظرفیت بسیاری از اماکن مذهبی در مسیر ورزش نیز استفاده نموده و با تدوین برنامه‌ای صحیح، ظرفیت‌های موجود را در مسیر سلامتی و رشد جوانان و جامعه به کار بست.

 

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان نیز در این جلسه اظهار داشت: سند توسعه ورزش استان نیازمند همراهی متخصصان این حوزه است.

 

سید احمد هاشمی افزود: همکاری و هماهنگی بین بخشی می‌تواند در سرعت‌بخشی به تهیه سند توسعه ورزش شهرستان نقش بسزایی داشته باشند.

 

وی نتیجه‌گیری سریع در تدوین سند توسعه ورزش استان را نیازمند برگزاری جلسات مستمر دانست و افزود: اردکان از پیشروترین شهرستان‌ها در ورزش استان یزد به شمار می‌رود که توانسته یک‌تنه در ورزش حرفه‌ای کشور خوش بدرخشد.

 

همچنین پیمان‌فر دبیر کارگروه تدوین سند توسعه ورزش استان یزد نیز در این نشست گزارشی از جلسات انجام‌شده در این راستا و اهداف این نشست‌ها در مسیر تدوین سند توسعه ورزش ارائه کرد.

 

گفتنی است در پایان این مراسم از ۱۰ هیئت برتر ورزشی فعال در اوقات فراغت شهرستان با اهداء لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

 


01_30051829_05_2018__Ardakan.JPG 02_30051829_05_2018__Ardakan.JPG 03_30051829_05_2018__Ardakan.JPG 04_30051829_05_2018__Ardakan.JPG
بله