فرماندار اردکان در مراسم زنگ انقلاب:

همزمان با سالروز ورود بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به کشور، مراسم زنگ انقلاب با حضور فرماندار اردکان و جمعی از مسئولان در هنرستان دخترانه «فاطمةالزهرا»ی شهرستان اردکان برگزار شد.

فرماندار اردکان در این مراسم با بزرگداشت مقام حضرت امام (ره) از ایشان به‌عنوان رهبری ممتاز و بنیان‌گذار انقلابی بی‌نظیر در جهان یاد کرد و آن‌گاه با گرامی‌داشت مقام شهدا، گفت: اگر رشادت‌های رزمندگان جان‌برکف و شهدای سرافراز کشور نبود؛ انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به نتیجه نمی‌رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی دانش‌آموزان را به مطالعه سرگذشت انقلاب و تاریخ ایران پیش از بهمن ۵۷ توصیه کرد و گفت: در دوران رژیم پهلوی، کشور ما در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و... وابستگی شدیدی به کشورهای دیگر داشت و علاوه بر آن، به جز چند شهر بزرگ، شهرها و روستاهای کوچک کشور بهره‌ای از امکانات نمی‌بردند.

فرماندار اردکان به تشریح خدمات انقلاب و نظام در ۳۸ سال اخیر پرداخت و افزود: خوشبختانه ۹۵ درصد روستاها از زیرساخت‌های خدماتی و امکانات بهره‌مند شده‌اند و در حوزه فرهنگی و اجتماعی، بسیاری از آزادی‌های مدنی‌ای که در دوران ستمشاهی از مردم سلب شده بود دوباره بازگشته است.

وی با بیان این‌که یکی از نمودهای آزادی‌های مدنی، برگزاری چندین دوره انتخابات و مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود است؛ خاطرنشان کرد: با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال آینده، دانش‌آموزان نقش مهمی در تشویق شهروندان به مشارکت گسترده در انتخابات و انتخاب آگاهانه و صحیح دارند تا کشور با عقلانیت و تدبیر اداره شود.

مقیمی لزوم انتخاب افراد متخصص، کاردان، باتجربه و آشنا به مسائل را در انتخابات شوراهای اسلامی یادآور شد و گفت: دانش‌آموزان باید نقش گروه‌های مرجع را برای آگاه‌سازی جامعه ایفا کنند تا با توجه به منابع اعتباری مناسب، مدیریت بهینه‌ای در شهرها و روستاها داشته باشیم.

عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان، عملکرد دولت در سیاست داخلی و خارجی را موفق ارزیابی کرد و گفت: برخی از رسانه‌های داخلی و مخالفان به تخریب اقدامات بزرگ دولت می‌پردازند و مدعی‌اند برجام تأثیری درزندگی مردم نداشته است؛ درحالی که اگر برجام نبود طبق مفاد قطع‌نامه‌های قبلی، کشور در برابر مخاطرات زیادی قرارمی‌گرفت درحالی‌که در سایه برجام، آرامش به فضای اقتصادی و سیاسی کشور حکم‌فرما شده و رشد اقتصادی نیز اتفاق افتاده است.

فرماندار اردکان در پایان خاطرنشان کرد: در دهه فجر امسال بیش از ۸۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان و علاوه بر آن یک پروژه بسیار بزرگ با سرمایه‌گذاری ۱۶۰۰ میلیارد تومانی به بهره‌برداری خواهد رسید.

 


01=ZNGENGHLB-01_Ardakan.gov.ir.JPG 02=ZNGENGHLB-01_Ardakan.gov.ir.JPG 03=ZNGENGHLB-01_Ardakan.gov.ir.JPG 04=ZNGENGHLB-01_Ardakan.gov.ir.JPG 05=ZNGENGHLB-01_Ardakan.gov.ir.JPG 06=ZNGENGHLB-01_Ardakan.gov.ir.JPG 07=ZNGENGHLB-01_Ardakan.gov.ir.JPG 08=ZNGENGHLB-01_Ardakan.gov.ir.JPG
بله