همزمان با روز تکریم بازنشستگان
پنج باب خانه امید بازنشستگان کشوری، امروز شنبه از طریق ویدئوکنفرانس در اردکان، ملایر، گچساران، محلات و جیرفت با حضور مسئولان محلی در این شهرستان‌ها افتتاح شد.
 
به گفته عضو هیئت مدیره صندوق بازنشستگی کشور تاکنون در ۲۳ استان از ۳۱ استان در مجموع ۳۷ باب خانه امید بازنشستگی راه‌اندازی شده که بازنشستگان می‌توانند جشن‌های خود را رایگان در آمفی‌تئاترهای این فضای خدماتی رفاهی برگزار کنند.
 
علی زین‌العابدین روز شنبه در مراسم افتتاح خانه امید بازنشستگان شهرستان اردکان افزود: به همت وزارت تعاون، رفاه و امور اجتماعی، صندوق یادشده با همکاری فرمانداری، دفتر نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی راه‌اندازی شد.
 
همچنین فرماندار اردکان ساخت خانه امید بازنشستگان را نشان از شور و شعف و امید به زندگی دانست و تصریح کرد: افتتاح چنین فضایی را باید به فال نیک گرفت و این مکان برای تعامل و هماهنگی و همدلی بیشتر بین بازنشستگان خواهد بود.
 
هادی مقیمی اظهار کرد: تجربه ارزنده بازنشستگان برای اداره بهتر هر شهر و شهرستانی نیز بسیار مؤثر است و باید از ظرفیت‌ها و تجربه این سرمایه عظیم جامعه استفاده کرد.
 
همچنین مدیر صندوق شعبه بازنشستگی استان یزد تصریح کرد: خانه امید بازنشستگان محل گردهمایی یاران دیروز و پیشکسوتان امروز جامعه کارمندی است تا در فضای آکنده از شور و نشاط اوقات فراغت خود را با کیفیت مطلوب پرکنند و محل انتقال گنجینه تجربه نسل دیروز به نسل امروز باشد.
 
محمود زارع‌شاهی اظهار کرد: فضای یادشده با هدف برنامه‌ریزی و ارایه خدماتی که نیازهای مادی و معنوی بازنشستگان را پوشش می‌دهد و نیز ایجاد فضای امن به منظور حفظ شأن و کرامت آن‌ها و بهره‌برداری مناسب از حضور بازنشستگان به عنوان سرمایه‌های اجتماعی تأسیس شده است.
 
وی ادامه داد: در این مکان بازنشستگان می‌توانند جهت ثبت نام تورهای زیارتی سیاحتی ثبت نام وام ضروری، چاپ رایگان فیش حقوقی و حکم کارگزینی و استفاده از کافی‌نت برای ویزیت رایگان توسط پزشک مراجعه کنند.
 
به گفته وی برای ساخت خانه امید بازنشستگان اردکان که کار ساخت آن به مساحت ۵۰۰ مترمربع زیربنا از سال ۹۲ آغاز شده؛ هزینه‌ای افزون بر ۱۸ میلیارد ریال صرف شده است. وی اظهار امیدواری کرد بازنشستگان به منظور مشارکت و نقش‌آفرینی در فعالیت‌های مختلف در این محل حضور به هم رسانند و دستاورد ارزشمندشان را در اختیار سایرین قرار دهند.
 
زارع‌شاهی با بیان اینکه با بهره‌برداری از خانه امید در شهر اردکان، شاهد فعالیت دومین خانه امید بازنشستگان کشوری در استان یزد هستیم، گفت: اولین خانه امید استان سال ۱۳۹۰ در پارک شهر شادی یزد به بهره‌برداری رسید که در حال حاضر، خدمات رفاهی، فرهنگی، هنری، ورزشی، آموزشی و پزشکی به بازنشستگان کشوری ارایه می‌دهد.