فرماندار اردکان در دیدار با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد:

فرماندار اردکان در گفت‌وگو با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تشریح وضعیت ژئوپلیتیک شهرستان گفت: اردکان با داشتن ۲۳۰ واحد صنعتی ملی و فراملی و ۱۴۷ معدن از معادن مهم کشور، نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال کشور دارد.

هادی مقیمی افزود: رشد صنعتی و معدنی، اردکان را به شهری مهاجرپذیر تبدیل کرده که باید برای توسعه زیرساخت‌های آن اقدامات اساسی و فوری صورت گیرد.

وی تأمین اعتبار برای پروژه ملی و استراتژیک الکترود گرافیتی اردکان را خواستار شد و گفت: تکمیل این طرح نقش بسزایی در خودکفایی صنعت فولاد کشور خواهد داشت.

نماینده عالی دولت در شهرستان اردکان، مسئله آب را یکی از اصلی‌ترین موضوعات مبتلابه در اردکان عنوان کرد و خواستار تأمین اعتبار لازم در جهت انتقال آب خلیج فارس شد.

مقیمی افزود: پی‌گیری تعهدات اجتماعی صنایع که از سیاست‌های دولت است، در این شهرستان با جدیت دنبال می‌شود و لذا در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی نیازمند مشارکت صنایع و معادن در احداث مجتمع فرهنگی - رفاهی، ساخت و تجهیز مدارس با توجه به ورود مهاجرین و تأمین اعتبار در راستای تکمیل مصلاهای اردکان هستیم.عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان رسیدگی به حوزه‌های روستایی و مناطق محروم را ضروری دانست و تصریح کرد: گازرسانی به بخش خرانق که بزرگ‌ترین معادن کشور از جمله معدن سنگ‌آهن چادرملو را در خود جای داده، نیازمند تأمین اعتبار است تا مردم این خطه نیز از مواهب صنعت و معدن بهره‌مند شوند.

وی پیش‌بینی تمهیداتی برای تمرکز حساب‌های بانکی صنایع در بانک‌های شهرستان به‌منظور رونق مالی، جذب و به‌کارگیری متخصصان بومی در حوزه مدیریت صنایع و تأمین مالی برای حفاظت محیط‌زیست را از موضوعاتی دانست که نیازمند توجه و پی‌گیری جدی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت است.