فرماندار اردکان خبر داد:
فرماندار اردکان در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره مادر (دا) در روستای ترک‌آباد اردکان گفت: حضور و مشاركت واقعی زنان در گرو توانمندسازی آنان برای حضور در جریان توسعه است. 
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی افزود: جشنواره فرهنگی، ورزشی و هنری «دا» از تجربه‌های موفق معرفی توانمندی‌های بانوان در سراسر کشور است که به‌صورت سالیانه در پرجمعیت‌ترین روستاهای استان‌ها برگزار می‌شود و هدف از آن، معرفی بیشتر و بهتر روستاها و نمایش توانمندی‌های زنان و دختران روستایی است.
 
وی اضافه کرد: از نکات مهم در این جشنواره، نقش‌آفرینی و مدیریت کل جشنواره توسط بانوان شرکت‌کننده است، به‌طوری که حتی نظارت بر شیوه برگزاری مسابقات نیز توسط مسن‌ترین بانوی روستا انجام می‌شود.
 
رئیس هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی استان، تجلیل از مقام مادر را اصلی‌ترین رسالت این جشنواره اعلام و خاطرنشان کرد: معرفی روستا، برگزاری جشنواره غذای سنتی و مسابقات آشپزی، صنایع دستی نظیر کاربافی، حوله‌بافی و قالی‌بافی، بازی‌های بومی و محلی و مسابقات ورزشی از محورهای اصلی این جشنواره است.
 
مقیمی با بیان این‌که در حوزه‌های سوارکاری، بوم گردی و... ظرفیت‌های مهمی در روستاهای شهرستان اردکان وجود دارد؛ بر ترغیب زنان به مشارکت در این برنامه‌ها تأکید کرد و گفت: نشاط‌آفرینی در جامعه بانوان و مشارکت آنان در فعالیت‌های اجتماعی از نتایج برگزاری چنین جشنواره‌هایی خواهد بود.
 
گفتنی است این جشنواره ۷ بهمن سال‌جاری با مشارکت شوراها و دهیاری‌های شهرستان اردکان در روستای ترک‌آباد برگزار می‌شود.