فرماندار اردکان در جلسه شورای منطقه‌ای آموزش و پرورش اردکان

جلسه شورای منطقه‌ای آموزش و پرورش اردکان صبح امروز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی در این جلسه با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر و گرامی‌داشت یاد امام و شهدای انقلاب گفت: انقلاب اسلامی ایران، انقلابی فرهنگی بود که دستاوردهای مختلف آن را به یمن حضور مردم و اتحاد ملی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و... به‌صورت ملموس می‌توان مشاهده کرد.

فرماندار اردکان سپس به تشریح برخی دستاوردهای نظام و انقلاب پرداخت و افزود: محرومیت‌زدایی از شعارهای انقلاب اسلامی بوده است و طبق برنامه‌ریزی‌های دولت تدبیر و امید و با تکیه بر منطق و عقلانیت، تمام روستاهای دارای دهیاری شهرستان اردکان تا پایان سال آینده از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

وی پیشرفت اردکان در حوزه‌های مختلف را مرهون همدلی، همکاری و تلاش مسئولان و حضور مردم در همه عرصه‌ها خواند و افزود: خوشبختانه این شهرستان در دو دهه اخیر به رشد خیره‌کننده‌ای در حوزه صنعت رسیده و مطمئناً تأکید مسئولان در برنامه‌ریزی‌های آتی بر توسعه متوازن همه بخش‌ها خواهد بود.

مقیمی با یادآوری این‌که همه دستگاه‌ها وظیفه پشتیبانی از آموزش و پرورش را برعهده دارند؛ خاطرنشان کرد: ساخت و تجهیز مدارس را باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل کرد و در این مسیر روحانیون و ائمه‌جمعه نقش مهم و تأثیرگذاری در تشویق مردم و خیران به سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش و پرورش دارند.

وی با اشاره به اهمیت تشکیل مجمع خیرین در راستای تکیمل زیرساخت‌ها و ساخت مدارس جدید در حوزه آموزش و پرورش، اظهار امیدواری کرد مدرسه‌سازی و ساخت فضاهای آموزشی به فرهنگی عمومی تبدیل شود.

مقیمی افزود: امروزه فرار مغزها و مهاجرت استعدادها به دغدغه‌ای برای مسئولان و خانواده‌ها تبدیل شده است؛ در حالی که اگر زمینه‌های شکل‌گیری این پدیده برطرف شده و بستر آموزش مناسب در مدارس کشور فراهم شود؛ علاوه بر ماندگاری استعدادها در جامعه، زمینه آبادانی هرچه بیش‌تر کشور با اتکا به پتانسیل‌های داخلی فراهم خواهد آمد.

فرماندار اردکان در ادامه بر برگزاری باشکوه برنامه‌های دهه فجر در اردکان تأکید کرد و اظهار داشت: تحولات اساسی در ساختار برنامه‌های این مناسبت و تدارک برنامه‌هایی باشکوه، شورونشاط و امید بیشتری را در بین نسل سوم انقلاب ایجاد خواهد نمود.

گفتنی است در پایان این مراسم از برترین‌های ورزشی و علمی شهرستان با اهدای جوایزی تقدیر شد.

 


6402_Ardakan_gov.ir.JPG 6406_Ardakan_gov.ir.JPG 6408_Ardakan_gov.ir.JPG 6411_Ardakan_gov.ir.JPG 6430_Ardakan_gov.ir.JPG 6451_Ardakan_gov.ir.JPG 6460_Ardakan_gov.ir.JPG 6473_Ardakan_gov.ir.JPG 6492_Ardakan_gov.ir.JPG 6520_Ardakan_gov.ir.JPG 6531_Ardakan_gov.ir.JPG 6564_Ardakan_gov.ir.JPG 6570_Ardakan_gov.ir.JPG 6576_Ardakan_gov.ir.JPG
بله