فرماندار اردکان در پیامی به‌مناسبت روز صنعت و معدن
فرماندار اردکان در پیامی به مناسبت روز صنعت و معدن تصریح کرد: در سال «اقتصاد مقاومتی٬ تولید و اشتغال» نیازمند همراهی و همکاری با کارآفرینان به منظور بهبود وضعیت اشتغال هستیم‌. متن پیام بدین شرح است:
 
به‌نام خدا
دهم تیر، روز توجه دوباره به مهم‌ترين موتور محركه اقتصاد کشور يعنی بخش «صنعت و معدن» به عنوان عامل مولد اشتغال پايدار و یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌ها در افزايش توليد ناخالص ملی و درآمد سرانه است.
 
شهرستان اردکان به مدد همت مسئولان و همراهی مسئولانه مردم و به سبب بهره‌مندی از ذخایر معدنی فراوان، صنایع بزرگ و کوچک بسیاری را نیز در خود جای داده است و بی‌گمان با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی همچون گذشته نقش مهم، تأثیرگذار و تعیین‌کننده خود را در اقتصاد استان و کشور ایفا خواهد کرد. 
 
در سال‌های اخیر و به‌واسطه کاهش ارتباطات بین‌المللی این بخش مهم از اقتصاد دچار تنش‌هایی شده بود. خوشبختانه دوره کنونی با اعتماد دوباره مردم به دولت تدبیر و امید و با اتکای کارگزاران دولت به مجموعه صنعت و معدن كشور و استفاده از خلاقيت، هوشمندی و كارآمدی نيروهای توانمند صنعتگر داخلی، نوید روزهایی خوب و پررونق در این عرصه را می‌دهد.
 
سخن امروز من این است که در سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» و در شرایطی که به‌دلیل عدم بهره‌گیری از فرصت‌ها در سال‌های نه‌چندان دور، وضعیت تولید شغل در کشور آن‌چنان که باید و شاید مطلوب نبوده؛ بیاییم با همکاری با صنعتگران و اشتغال‌آفرینان و رفع موانع، کمک کنیم تا کشور و به‌خصوص جمعیت بیکار را از شرایط موجود عبور دهیم.
 
امروز بیش از هرزمانی نیازمند آنیم تا همراه کارآفرینان باشیم تا با دلگرمی بیشتر به سرمایه‌گذاری در کشور و تحقق شعار «تولید و اشتغال» با رعایت الزامات آن که یکی از تأکیدات رهبری معظم و از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است کمک کنند.
 
این‌جانب ضمن تبریک فرارسیدن روز صنعت و معدن به همه تلاشگران این عرصه، از زحمات آنان تقدیر نموده و دست آنان را به گرمی می‌فشارم. توفیق رفیق راه‌تان.
 
هادی مقیمی
فرماندار شهرستان اردکان