با تشکیل کمیته برنامه‌ریزی
جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اردکان با موضوع توزیع اعتبارات تملک دارایی به ریاست معاون فرماندار اردکان و با حضور معاونان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و اعضای کمیته شهرستانی صبح امروز در سالن شهید حنیف فرمانداری برگزار و نحوه توزیع اعتبارات سال ۹۶ تشریح شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، مصطفی پوردهقان اردکان در ابتدای این نشست با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به‌ویژه شهدای دولت، روز کارمند را تبریک گفت و افزود: اعتبارات امسال شهرستان اردکان در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.
 
معاون فرماندار اردکان با اشاره به تشکیل جلسات کارشناسی برای توزیع اعتبارات تصریح کرد: سعی شده در این حوزه با تشکیل کارگروه‌های تخصصی و ارتباط و تعامل با مدیران کل و مدیران شهرستان، بهترین تصمیم در خصوص توزیع اتخاذ شود.
 
پوردهقان با بیان این‌که در بحث اعتبارات الزامات قانونی غیرقابل تغییر و تکلیف‌هایی معین شده است؛ افزود: بیش از ۷۰ درصد از مبلغ اعتبارات، سرفصل‌های مصرح در قانون را داراست و امکان تغییر و جابه‌جایی آن‌ها وجود ندارد.
 
معاون فرماندار اردکان این حوزه‌ها را شامل آب، آموزش و پرورش، راه، کشاورزی، ورزش و... برشمرد و گفت: پروژه‌های زیرساختی در این حوزه‌ها، از پروژه‌های اولویت‌دار شهرستان هستند که به‌درستی در قانون بر آن‌ها تأکید شده است.
 
وی با ابراز خرسندی از توجه ویژه دولت به مناطق محروم گفت: اعتبارات مناطق محروم از ۲ درصد نفت و گاز در سال‌های گذشته به ۳ درصد افزایش یافته و علاوه بر آن، بنا به تصریح قانون و برای توجه بیشتر به روستاها، در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان برای اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری نیز برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری خواهد شد.
 
پوردهقان اردکان در پایان با تقدیر از محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی برای پی‌گیری تصویب و وصول «حق انتفاع معادن» و تبصره ۳ بند ۵۵ قانون بودجه، بخش عمده اعتبارات شهرستان را از این محل عنوان کرد و گفت: بخش اعظم پروژه‌های زیرساختی شهرستان نظیر آغاز مطالعات عملیات گازرسانی به خرانق، تکمیل استخر دانش‌آموزی و کارگری، آب‌رسانی روستایی، تکمیل مخزن هوایی و احداث مخزن زمینی آب و... از این بند قانونی تأمین اعتبار شده است.
 
معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز در این نشست گفت: اعتبارات شهرستان‌ها در شورای برنامه‌ریزی استان تعیین و به کمیته‌های شهرستانی اعلام می‌شود.
 
«محمدرضا نبی میبدی» الزامات کلی توزیع اعتبارات را شامل ۱ درصد بسیج٬ حوزه‌های علمیه و ۸-۵ درصد برای طرح‌های هادی و بهسازی روستایی٬ فصل ورزش و تفریحات و توسعه و بهینه‌سازی آب شرب شهری و روستایی عنوان کرد و افزود: از محل اعتبارات ۳ درصد نفت شهرستان اردکان ۵۹ درصد به بخش خرانق و ۴۰.۹ به دهستان عقدا اختصاص یافته است.
 
نبی میبدی بیان داشت: اعتبارات استانی سال‌جاری از ۱۶ میلیارد به ۴۸ میلیارد تومان افزایش یافته و در این میان، اعتبارات حوزه گردشگری افزایش چشم‌گیری داشته است.
 
وی تصریح کرد: اولویت توزیع اعتبارات، با پروژه‌هایی است که پیشرفت فیزیکی مناسبی داشته‌اند.