فرماندار اردکان خبر داد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان جلسه سامان‌دهی بازارچه ورودی شهر اردکان با حضور فرماندار شهرستان، معاون فرماندار، شهردار، بخشدارمرکزی، دهیار و رئس شورای اسلامی روستای ترک آباد، رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی و تعدادی از رؤسای ادارات اردکان در فرمانداری اردکان تشکیل شد.
 
هادی مقیمی در گفت و گو با روابط عمومی فرمانداری اردکان با اشاره به مصوبات این جلسه اظهار داشت: مدیریت اداره بازارچه ورودی شهر اردکان که در مجاورت روستای ترک آباد واقع شده طبق توافق به عمل آمده بین شهرداری اردکان و دهیاری ترک آباد برای سال جدید به شهرداری اردکان واگذار شد.
 
فرماندار اردکان با تأکید بر اینکه بر اساس توافق صورت گرفته این مکان به عنوان محلی برای عرضه توانمندی‌های شهرستان به مسافرین نورزوی به کار گرفته خواهد شد خاطرنشان کرد: امیدواریم این بازارچه برای سال جدید نمایی از توانمندی‌های شهرستان در حوزه‌های مختلف بوده و با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته مسافران به سمت مرکز شهر و بازدید از جاذبه‌های گردشگری اردکان هدایت شوند.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان ساماندهی ورودی اردکان که مسیری مشترک در ابتدای شهر اردکان، روستای ترک آباد و شرکت شهرک‌های صنعتی را ایجاد نموده، یکی از اولویت‌های برنامه‌ریزی سال جدید خواند و تصریح کرد: تکمیل پروژه ورودی اردکان که چندین سال است به نتیجه‌ای نینجامیده و هنوز نیاز به بودجه زیادی دارد، با مشارکت شهرداری اردکان، دهیاری ترک آباد، شهرک صنعتی، فرمانداری اردکان و معاونت عمرانی استانداری تأمین اعتبار و عملیات عمرانی آن از ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ شروع خواهد شد.
 
وی در پایان ضمن تشکر از شهردار اردکان بابت تکمیل پروژه ورودی شهر از پل راه‌آهن تا پلیس راه اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات مناسبی در مسیر ورودی شهر انجام شده که البته نسبت به تکمیل این پروژه و همچنین مسیر روشنایی ورودی شهر از سمت عقدا به اردکان نیز باید مورد بررسی و برنامه‌ریزی قرار گیرد تا در برنامه‌های آینده شاهد جدول‌گذاری و تیرگذاری جهت روشنایی این مسیر باشیم.
 
گفتنی است در ادامه این جلسه شهردار اردکان نیز با اشاره به اهمیت بازارچه ورودی به برنامه ریزی‌های شهرداری اردکان در این خصوص اشاره و خاطر نشان کرد: متأسفانه تاکنون استفاده بهینه‌ای از جایگاه این بازارچه صورت نگرفته و امیدواریم امسال با واگذاری مدیریت به شهرداری اردکان شاهد استفاده‌ای مناسب از این فضای مهم باشیم.
 
بهروز شهابی‌زاد افزود: در این بازارچه دستاوردهای شهر اردکان به‌صورت غرفه‌هایی از انواع صنایع دستی، اقامتگاه‌ها و بومگردی‌ها و همچنین سوغات خاص منطقه به نمایش گذاشته خواهد شد.