فرماندار اردکان در پیامی سالروز شهادت آیت‌الله مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم را گرامی داشت. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان متن این پیام بدین شرح است:
 
 
به نام خدا
 
استادِ شهید مرتضی مطهری شخصیتی اثرگذار و چهره‌ای مشعشع در دوران رویش و رشد انقلاب اسلامی ایران بوده است. وی به عنوان متفكری انديشمند و فيلسوفی بزرگ، مجاهدانه در راستاي روشنگری و احيای تفكر دينی گام برداشت و در اين راه مقدس، آماج تير بدخواهان و کج‌اندیشان قرار گرفت و نام خود را به عنوان معلم راستين انقلاب اسلامی جاودانه ساخت.
 
بی‌ترديد راز ماندگاری و عظمت معلمان در ذهن و قلب مردم همانا خلوص و صفای باطن آن‌هاست و قطعاً جوشش چشمه‌سارهاي زلال پويندگان راه سعادت و تكامل بشری حاصل مجاهدت‌های معلمان و مربيان فرزانه‌ای است كه امانت‌دار انسان‌اند.
 
فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت ماه سالروز شهادت فیلسوف فرزانه شهید آیت‌الله مرتضی مطهری و آغاز هفته معلم، یادآور جایگاه والای معلم در تفکر دینی اسلام و اصول ارزشمند ایران است.
 
ضمن عرض تبریک هفته بزرگداشت مقام والای معلم بر تمامی تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت استان یزد و به ویژه فرهیختگان شهرستان اردکان بر آنان که در حریم مقدس آموزش و دانایی زیباترین جلوه عشق و  ایثار را به نمایش می‌گذارند درود می‌فرستم.
 
زحمات این قشر فهیم و ارزشمند را در عرصه تعلیم و تربیت سپاس گفته و از درگاه خداوند منان توفیق روزافزان سردمداران آموزش و پرورش تمام نسل‌ها را در سایه‌سار سلامت و سربلندی آرزومندم.