به نقل از خبرنگار فارس در اردکان

به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، هاشم میرزاخانی ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی اردکان که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان یزد برگزار شد، با ابراز تاسف از تعطیلی چند ساله سینمای اردکان اظهار داشت: این مجتمع سینمایی از موقعیت ویژه‌ای در شهر اردکان برخوردار است و ظرفیت تبدیل شدن به یک مجتمع چندمنظوره سینمایی را دارد.

وی خاطرنشان کرد: پس از پیگیری‌های مکرر ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در زمینه راه‌اندازی مجدد مجتمع سینمایی اردکان صورت گرفت، تمامی موانع پیش‌رو شناسایی و در راستای رفع آن گام‌های اساسی برداشته شد.

میرزاخانی عنوان کرد: کار بازسازی و تجهیز این سینما اعم از تجهیز آن به آپارات، وسایل صوت سالن، آکوستیک سازی سالن، نصب پرده نمایش و صندلی‌ها با اعتباری بالغ بر 5میلیارد ریال توسط انجمن سینمای جوانان ایران باید انجام شود و این مجتمع سینمایی پس از بازسازی و تجهیز با قیمت کارشناسی به شهرداری اردکان واگذار شود و به طور موقت در زمینه آثار دیجیتال فعالیت خود را آغاز کند.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت بالا و موقعیت ویژه این مجتمع که 3هزار مترمربع فضا و 4هزار مترمربع ساختمان دارد، پیشنهاد ما این است که این سینما با مصوبه شورای فرهنگ عمومی شهرستان و استان و به منظور بهینه‌سازی و استفاده مطلوب‌تر به یک مجتمع چندمنظوره ورزشی، فرهنگی، سینمایی تغییر کاربری دهد.

مدیرکل ارشاد استان یزد نیز در این نشست با اشاره به دغدغه مسئولان و مردم شهرستان اردکان در مورد راه‌اندازی مجدد این سینما گفت: این مجتمع سینمایی به علت برخی مشکلات که از جانب پیمانکار صورت گرفت، سال‌های طولانی تعطیل و بلااستفاده رها شد.

بهرام عبدالحسینی اظهار امیدواری کرد: با مشارکت انجمن سینمای جوانان ایران در زمینه تجهیز آن همچنین همراهی مسئولان شهرستان به ویژه اعضای شورای شهر و شهرداری، این مجتمع سینمایی تعیین تکلیف شود و با راه‌اندازی مجدد آن، بخشی از اوقات فراغت جوانان این شهرستان پر شود و دغدغه‌های مردم در این زمینه رفع شود.

امام جمعه اردکان نیز در این نشست با بیان اینکه این مجموعه با سرمایه شهرستان اردکان احداث شده است، افزود: متاسفانه با وجود تمام زحماتی که انجام شده، سینمای اردکان هیچ بازده و فایده‌ای نداشته و با گذشت زمان ساختمان ان به مرور فرسوده‌تر از قبل می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی افزود: این مجتمع فرهنگی سینمایی باید توسط جوانان مستعد و متعهد شهرستان مدیریت شود تا اثرگذاری مطلوبی داشته باشد.

قیمت‌گذاری سینمای اردکان توسط کارشناسانی از تهران، استان و شهرستان، واگذاری این مجتمع سینمایی به شهرداری پس از تصویب مصوبه آن در شورای شهر همچنین راه‌اندازی شعبه انجمن سینمای جوانان ایران در شهر اردکان از جمله مصوبات این نشست بود.

مدیرعامل و معاون اداری مالی انجمن سینمای جوانان ایران نیز در پایان این جلسه به اتفاق مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و مسئولان شهرستان اردکان از قسمت‌های مختلف سینمای اردکان و ساختمان خریداری شده برای استقرار دفتر انجمن سینمای جوانان اردکان بازدید کردند.