توسط وزیر محترم مسکن و شهرسازی انجام شد
مهندس نیکزاد در سفر چند ساعته خود به شهرستان اردکان که به اتفاق استاندار و جمعی از معاونین استانداری و مدیران کل استان انجام شد از پروژه مسکن مهر این شهرستان بازدید نمود .
وزیر مسکن و شهرسازی با حضور در محل پروژه احداث این منازل مسکونی از نزدیک روند ساخت و اجرا را مشاهده و در خصوص حل مشکلات این واحدها با مسئولین مربوطه گفتگو کرد .
در ابتدا پور شامحمدی مسئول اجرای فاز یک این پروژه در شهرستان اردکان گزارش اجمالی در زمینه نحوه انتخاب زمین ،مراحل آماده سازی ،پی ریزی و تامین زیرساختهای این مجموعه را ارائه نمود و در راستای کمبودها و کاستیها برای ادامه روند ساخت و ساز از سوی وزرات مسکن و شهرسازی طلب مساعدت کرد .
فتاحی رییس تعاون شهرستان اردکان نیز در خصوص روند ثبت نام و پالایش متقاضیان این پروژه طی دو مرحله گفت :از بین 1200 نفر متقاضی ثبت نام اولیه پس از پالایش 800 نفر واجد شرایط انتخاب گردید که از این میان به 281 نفر پس از پرداخت مبلغ 5میلیون تومان بعنوان اورده اولیه توسط هریک از افراد زمین واگذار گردید و در حال حاضر 200نفر دیگر متقاضی واجد شرایط و جود دارد که انتظار می رود سازمان مسکن و شهرسازی زمین مورد نظر را برای شروع عملیات ساخت در اختیار مسکن مهر قرار دهد.
فرماندار شهرستان اردکان نیز با ذکره پاره ای از مشکلات که بدلیل موقعیت نامساعد زمین فرا روی ساخت این مجموعه قرار گرفته و همچنین نقشه خاص این منازل که بصورت ویلایی طراحی شده است پروژه مسکن مهر اردکان را به نوعی منحصر بفرد دانست و خواستار تسریع در پرداخت تسهیلات به متقاضیان این پروژه گردید .
امام جمعه اردکان ضمن معرفی اجمالی این شهرستان ،وضعیت فرهنگی و پتانسیلهای موجود را بسیار خوب ارزیابی نمود و از تلاشهای مجموعه دولت بصورت عام و وزارت مسکن و شهرسازی بدلیل تامین مسکن برای اقشار آسیب پذیر بصورت خاص تقدیر نمود . وی در ادامه متذکر گردید :با توجه به رشد روز افزون صنعتی و عمران شهری در اردکان ترمیم بخشهایی از این شهرستان که بدلیل گذشت زمان دچار فرسودگی گردیده است لازم و ضروری است و مرمت بافت فرسوده که اکثرا اقشار آسیب پذیر در آن سکونت دارند می تواند از بروز بسیاری از مشکلات اجتماعی جلوگیری نماید .
گفتنی است تامین اعتبار ویژه برای اجرای فاضلاب پروژه مسکن مهراردکان پس از تایید در کارگروه مسکن استان ،تسریع در اجرا و تامین انشعابات اب ،برق و گاز ،پرداخت بخشی از هزینه های مازاد آماده سازی ،مساعدت جهت تسریع در ادامه پرداخت تسهیلات اعطایی،تسریع در تحویل زمین به تعداد 200نفر متقاضی جدید ،تسریع در اجراو ساخت فضای اموزشی و مسجد جهت این ومجتمع مسکونی و ارائه   تسهیلات 20 میلیون تومانی به متقاضیان ساخت و مرمت بنا در بافت فرسوده شهرستان اردکان از جمله مواردی بود که از سوی وزیرمسکن و شهرسازی در شهرستان اردکان قول مساعدو دستور شایسته داده شد.
فاز یک پروژه مسکن مهر اردکان مشتمل بر 281 واحد مسکونی با پیشرفت 40 درصد می باشد که پیش بینی می شود تا پایان 6ماه اول امسال 90 مورد از این واحد ها به بهره برداری برسد برای اجرای این پروژه تاکنون 20میلیارد ریال هزینه شده است که 5 میلیار ریال آن مربوطه به محوطه سازی و مابقی در بخش ساخت مصرف گردیده است.