با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین انجام شد

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان با حضور فرماندار و بخشدار خرانق و جمعی از مسئولین شهرستان و محلی از کاروان پیاده روی جاده ولایت استقبال شد.
فرماندار اردکان در استقبال از این کاروان در مشهدک قدمگاه امام رضا ( ع) خرانق در سخنانی با تقدیر از این حرکت معنوی گفت : این همایش پياده روي اعتقادي مسير هجرت امام رضا (ع) از مدينه تا مشهد، تاثير به سزايي در رشد معنوي و تکامل اخلاقي جوانان دارد.

" کمالی" در ادامه از شجاعت، شهامت، مردانگي، غيرت، مروت، فتوت، ايثار و دلاوري به عنوان ويژگي هاي ممتاز جوانان ايران اسلامي نام برد و تصريح کرد: "اين ويژگي ها سبب ثبت افتخارات ارزشمندي در تاريخ انقلاب اسلامي شده است که از آن جمله مي توان به هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد.

 فرماندار اردکان همچنين خدامحوري، دينداري و توجه به احياي ارزش هاي ديني و انقلابي، تکليف گرايي، رسالت محوري و ولايت مداري را از مهمترين مشخصه هاي ديني و رفتاري جوانان دانست و اضافه کرد: "جامعه اسلامي امروز ما نيازمند توسعه و عمق بخشي همين مشخصه هاست و ثبات، پيشرفت و عزت و اقتدار نظام اسلامي در گرو روح ديني، توجه به تکليف و تمسک به ريسمان مستحکم ولايت است."

گفتنی است ؛ دومین همایش پياده روي جاده ولایت با اهداف ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و تعميق ارزش هاي ديني با سازو كار ورزشي، احياي ارزش هاي ديني با تاكيد بر اصل ولايت و امامت با توجه به مسير حركتي در نظر گرفته شده، روايت وقايع و احاديث بر جاي مانده در طول مسير، ايجاد نشاط و ارتقاي سطح آمادگي جسماني اعضا از طريق فعاليت هاي ورزشي برگزار می شود.
طول مسير این همایش از مقبره شهداي شلمچه تا مشهد مقدس ، 2265 كيلومتر است واستانهاي خوزستان، كهگيلويه و بوير احمد، فارس، يزد و خراسان رضوي ميزبان این کاروان هستند.
طبق برنامه از پيش تعيين شده، كاروان همايش پياده روي جاده ولایت در استان يزد از شهرهاي ابركوه، تفت، يزد، زارچ، صدوق، بخش خرانق اردكان و طبس می گذرد و سرانجام در روز 17/7/90 اين كاروان با لباس هاي متحد الشكل و با پاي برهنه وارد حرم امام رضا (ع) می شوند.