فرماندار اردکان در نشست با رؤسای هیئت‌های ورزشی شهرستان
فرماندار اردکان در جمع ورزشکاران و رؤسای هیئت‌های ورزشی شهرستان اردکان با بیان اینکه توجه به امر ورزش همواره یکی از اولویت‌های دولت یازدهم بوده است؛ اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ورزشی در دولت تدبیر و امید همگانی کردن ورزش در جهت ارتقای سلامت و شادابی جامعه و نگاه سلامت‌محور به ورزش بوده است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی با اشاره به نگاه مترقی دولتمردان تدبیر و امید به امر ورزش و به‌ویژه ورزش بانوان، خاطرنشان کرد: اولین مدال تاریخ ورزش بانوان ایران در المپیک در دولت تدبیر و امید به دست آمد و جمعیت بانوان ورزشکار و سازمان‌یافته در ورزش قهرمانی و همگانی و همچنین سهمیه بانوان در المپیک ۱.۵ برابر و کیفیت مدال‌ها ۳ برابر شد.
 
وی گفت: درگذشته اعتماد مردم به دولت دچار آسیب جدی شده بود و کشور در مسائل و مشکلات مختلف زیادی ازجمله بین‌الملل قرار داشت، هفت قطعنامه علیه ایران در فصل هفتم به تصویب رسیده بود و کشور در آستانه خطر قرار داشت اما با عقلانیت و تدبیر ملت، دولت تدبیر و امید تمام اهتمام خود را به کار گرفت.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان با بیان اینکه بنای دولت عوام‌فریبی نیست، اظهار داشت: دولت صادقانه در خدمت مردم بوده و مردم نیز به‌خوبی مشکلات را متوجه شدند و امیدواریم با انتخابشان در انتخابات پیش رو و استمرار کشور برمدار عقلانیت و منطق شاهد گشایش دیگر مشکلات به‌ویژه در حوزه ورزش باشیم.
 
وی با بیان اینکه ورزش به یک صنعت تبدیل‌شده و زمینه‌ اشتغال در جامعه را به وجود آورده است؛ افزود: متأسفانه با سوء مدیریتی که در سال‌های پیشین در تمامی حوزه‌ها ازجمله ورزش شاهد تحویل بیش از چهار هزار و ۲۰۰ طرح ورزشی نیمه‌تمام از دولت قبل به دولت تدبیر و امید بودیم که حداقل اعتبار موردنیاز برای تکمیل این طرح‌ها بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان است.
 
فرماندار اردکان گفت: یکی از کارکردهای مهم ورزش هم در بعد اجتماعی و فرهنگی این است که با ایجاد یک گفتگوی بین‌المللی، تنش‌ها را کاهش داده و بسیاری از تبلیغات دروغین و ایران هراسی‌ها و اسلام هراسی‌ها را از بین می‌برد.
 
هادی مقیمی با بیان اینکه مخالفان دولت باید انصاف را در رفتار و گفتار خود رعایت کنند، تأکید کرد: ورزشکاران جزو نخبگان جامعه و دارای سالم‌ترین عقل‌ها هستند و به‌خوبی می‌توانند مردم را در تصمیم‌گیری‌ها آگاه سازند.
 
فرماندار اردکان در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به افزایش مشارکت در ورزش از ۱۰ درصد در کشور به ۲۱ درصد، گفت: فرصت ورزش باید برای بانوان و آقایان برابر شود و اینکه این فرصت تنها برای آقایان باشد و برای خانم‌ها نباشد بی‌عدالتی است.
 
وی نوید داد: به‌زودی از محل اعتباراتی که تخصیص‌یافته پروژه احداث پارک تخصصی بانوان اردکان به‌عنوان بزرگ‌ترین پارک بانوان استان یزد آغاز به کار خواهد کرد.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان تأکید کرد: جوانان و بانوان نیازمند محیطی پرنشاط و سازنده هستند تا از آسیب‌های اجتماعی در امان باشند و شوراها و شهرداران باید با حمایت دولت زیرساخت‌ها و فضاهای ورزشی و تفریحی را به‌ویژه برای بانوان توسعه دهند.
 
فرماندار اردکان با تأکید بر اینکه تعهد اجتماعی صنایع باید موردتوجه همه‌ی مردم و مدیران قرار بگیرد؛ بیان داشت: ورزش حرفه‌ای منوط به مدیریت و حمایت حرفه‌ای و وظیفه دولت حمایت از تمامی تیم‌های وزشی است.
 
وی با اشاره به موفقیت‌های متعدد تیم والیبال خاتم اردکان و اینکه نباید برای اثبات خود متوسل به نفی دیگران شد؛ گفت: موفقیت‌های تیم والیبال خاتم که با کمترین هزینه در لیگ برتر حضور پیدا کرد مرهون حمایت بی‌دریغ هواداران و مردم اردکان، تلاش مربیان تیم مذکور، اتحاد بازیکنان و حمایت‌های ویژه نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی است.
 
هادی مقیمی در پایان صحبت‌های خود، به تکمیل استخر دانش‌آموزی، پیگیری پروژه هتل و بیمه ورزشکاران اردکانی تأکید کرد و گفت: معتقدیم برای همه زنان و مردان کشور در هر سنی که هستند، پرداختن به پرورش و تقویت جسم و روح شرط لازم برای سالم ماندن و خدمت کردن است.