فرماندار اردکان در نشست صمیمانه با هنرمندان
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی در نشست صمیمانه با اصحاب فرهنگ و هنر با بیان اینکه هنر، باعث تعالی روح جامعه می‌شود؛ اظهار داشت: مقام هنر از علم بالاتر است؛ زیرا برای علم، استعداد کافی است ولی هنر، احتیاج به نبوغ دارد.
 
فرماندار اردکان ضمن تبیین نقش هنر در زندگی، گفت: هنر پدیده‌ای است که بسیاری از صاحب‌نظران از آن به‌عنوان وسیله‌ای کارآمد و مؤثر در جهت ترویج اندیشه‌های موردنظر خود از آن استفاده کرده‌اند.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان با اشاره به اینکه جامعه باید از هنر هنرمندان به نحو شایسته و گسترده استفاده کند؛ تأکید کرد: برای حفظ حقوق هنرمندان و شناساندن هنرهای واقعی به مردم لازم است که نهادهای اجتماعی و مؤسسات شناخته‌شده، با استفاده از رسانه‌ها به معرفی هنرمندان و افزایش آگاهی مردم نسبت به مقوله هنر اقدام نمایند تا هنرمندان در جایگاه واقعی خود قرار گیرند.
 
هادی مقیمی با بیان اینکه این قشر باید موردحمایت، تکریم و احترام همه جامعه باشند؛ خاطرنشان کرد: فرهنگسراها، شهرداری‌ها، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مراکزی که مأموریت فرهنگی هم دارند، باید حمایت همه‌جانبه‌ای از این قشر شریف داشته باشند؛ زیرا تا زمانی که مسئولان و نهادها برای هنر در جامعه ارزش قائل نباشند زمینه برای هنرنمایی بی‌هنران فرصت‌طلب فراهم می‌آید.
 
فرماندار اردکان گفت: موانع ساختگی و برخوردهای سلیقه‌ای با هنرمندان باید از میان برداشته شود و به استعدادهای این مرزوبوم اجازه رشد و خودنمایی داده شود.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان افزود: اصحاب هنر شهرستان، علی‌رغم فشارها و سختی‌هایی که درگذشته با آن مواجه بودند؛ روی پای خود ایستادند و با اتکا به امید و با استفاده از روح و بیان لطیف خود، جامعه را از دوران سخت به دوران گشایش و امید انتقال دادند.
 
وی با بیان اینکه هنرمندان قشری کم‌توقع و قانع هستند؛ گفت: هنرمند قرار نیست ابزار دست جریان‌های سیاسی باشد و هرچه دولت یا نهادهای دیگری می‌گویند به تصویر بکشد بلکه هنرمند برداشت خود را بیان می‌کند و تصمیم‌گیری و قضاوت را به جامعه واگذار می‌کند.
 
مقیمی افزود: به همین سبب است که گاهی جریان‌هایی کمر همت بسته‌اند تا با این قشر در تقابل و مخالفت قرار گیرند؛ زیرا آنان هنرمند را هنرمند دستوری و فرمایشی می‌خواهند درحالی‌که هیچ‌گاه یک هنرمند آزاده و متعهد، زیر بار این موضوع نمی‌رود.
 
فرماندار اردکان گفت: سیاست رسمی دولت تدبیر و امید حمایت رسمی و قانونی از همه‌ی برنامه‌های دارای مجوز است و البته همه‌ی گروه‌ها باید حرمت نهادها و جایگاه‌ها را حفظ کنند.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان با بیان اینکه هیچ فاصله‌ای بین مسئولان و هنرمندان وجود ندارد؛ خاطرنشان کرد: عده‌ای نخواسته باشند از صحبت‌های مسئولان سوء استفاده کنند و در تلاش جدایی بین مسئولان و هنرمندان نباشند زیرا هنرمندان با توجه به سبک و فهمی که از شرایط جامعه و کشور دارند و همچنین پایبندی که به قانون و نظام‌دارند احترام و جایگاه مسئولان را حفظ خواهند کرد.
 
فرماندار اردکان با اشاره به اینکه جنگ نوروزی در میدان چادرملو دارای مجوز و محتوای آن مورد نظارت بوده است؛ گفت: این برنامه با هماهنگی فرمانداری اردکان و سایر دستگاه‌ها برگزارشده و عده‌ای که قصد سوءاستفاده از حرف‌های امام‌جمعه دارند بهتر است به موارد دیگر صحبت‌های امام‌جمعه نیز بپردازند.
 
هادی مقیمی هنرمندان را متعهدترین افراد در جامعه دانست و گفت: در جمع هنرمندان کسانی حضور دارند که در زمان هشت سال دفاع مقدس با خلاقیت و هنرآفرینی‌شان دفاع مقدس را حمایت کردند و ماندگارترین اثرها را خلق کردند.
 
فرماندار اردکان در پایان خاطرنشان کرد: بر ماست تا ضمن احترام به همه سلیقه‌ها و حفظ تعامل با مسئولین شهرستان و استان، قاطعانه از برنامه‌های دارای مجوزهای لازم حمایت کنیم و باید نهادهای مرتبط در این خصوص نهایت همکاری را با هنرمندان داشته باشند.