فرماندار اردکان در نشست صمیمانه با اصحاب فرهنگ و هنر
فرماندار اردکان در دیداری صمیمی پای دردل تعدادی از هنرمندان شهرستان نشست.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان، «هادی مقیمی» در این دیدار زبان هنر را زبان مشترک همه انسان‌ها خواند و با اشاره به اینکه ارتباط از طریق هنر ارتباطی مؤثر خواهد بود افزود: هنر یک ویژگی مشترک است که در هیچ بخش دیگری از حوزه‌های مختلف، این ویژگی بدین شکل یافت نمی‌شود چرا که این ویژگی هنر با توجه به ارتباطی که با روح انسان دارد شکل می‌گیرد.
 
فرماندار شهرستان اردکان، به ماهیت فرهنگی انقلاب اشاره کرد و تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با سختی زیادی فضای بسته هنری ایجاد شده طی چندسال اخیر را با تغییر ملموسی روبرو کرد و امروز نیز شاهد بازتر شدن فضای هنری شهرهای مختلف کشور بخصوص استان یزد و شهرستان اردکان هستیم.
 
وی ضمن تشکر از تلاش و پیگیری‌های مجدانه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان خاطرنشان کرد: برنامه ریزی‌های مناسب و حمایت‌های صورت گرفته در حوزه های مختلف هنری، در این زمینه شهرستان اردکان را در استان یزد پیشتاز کرده است.
 
مقیمی توجه به استعدادهای بومی و حمایت از برنامه‌های هنرمندان شهرستان را یکی از لازمه‌های ایجاد فضای باز هنری در اردکان عنوان کرد و افزود: اردکان مهد اخلاق، علم و ادب است و با نگاه بر این موضوع که جامعه کنونی ما با توجه به بداخلاقی‌های سال‌های پیش از اخلاق دور شده، لازم است هنرمندان وظیفه مهم خود یعنی تزریق روحیه امید و اخلاق را با ارائه برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری به سرانجام رسانند.
 
وی با ابراز گلایه از اینکه برخی درخواست‌ها و انتقادات بجای مطرح شدن در فضای مجازی می‌توان به‌عنوان راهکاری در فضای حقیقی تبدیل شود افزود: با توجه به توسعه رسانه‌ها، می‌توان فضای مجازی را به‌عنوان وسیله‌ای برای انتقال مشکلات و آسیب‌های موجود استفاده نمود و با مدیریت به یک فرصت تبدیل نمود.
 
وی در ادامه به مسئولیت اجتماعی صنایع و توجه این بخش به قشر هنرمندان اشاره کرد و اظهار داشت: صنایع و کارخانجات باید حوزه هنر را مورد توجه بیشتری قرار دهند، و کم توجهی برخی صنایع نسبت به مسئولیت اجتماعی‌شان به کوتاهی که از گذشته نهادینه شده است باز می‌گردد.
 
این مقام مسئول با اشاره به برخی سوء استفاده‌ها از صحبت‌های مسئولان به‌ویژه امام جمعه اردکان گفت: ما همیشه از راهمنایی های امام جمعه جوان و خوشفکر شهرمان استفاده کرده‌ایم ولی متاسفانه برخی از صحبت‌های چنین مسئولان سوء استفاده می‌کنند که بنده در شورای فرهنگ عمومی نیز اعلام کرده‌ام که از برنامه‌های دارای مجوز حمایت خواهیم کرد.
 
وی افزود: با توجه به درخواست تعدادی از هنرمندان به‌زودی سند چشم انداز فرهنگی و هنری شهرستان با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، هنرمندان و علاقه مندان این حوزه تدوین خواهد شد.
 
فرماندار اردکان شناساندن جایگاه هنر و هنرمند در جامعه را امری بسیار مهم خواند و افزود: باید بیش از آنکه موضوع کمک مادی از سوی نهادها و مسئولان به هنرمندان را مورد توجه قرار دهیم، به این مسئله تاکید کرد که باید جایگاه هنر در صدر جامعه قرار گیرد که امیدواریم بتوانیم در این مسیر با تمام وجود گام برداریم.
 
مقیمی با اشاره به مسئله مهم انتخابات و اهمیت مشارکت حداکثری اقشار مختلف مردم تاکید کرد: هنر در همه زمینه‌ها مخصوصاً سیاست و اجتماع تنیده شده است، و هنرمندان باید برای اعتلای آرمان‌های انقلاب با توجه به تاثیری که در بین جامعه دارند زمینه مشارکت اجتماعی و حضور پرشور دیگر افراد جامعه را با تشویق به حضور فراهم نمایند.
 
وی در پایان افزود: حضور پرشور و مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات پیش رو، در پاسخ به برخی وعده‌های غیرممکن مطمئناً نتیجه‌ای را رقم خواهد زد که هم به صلاح خود مردم و هم به صلاح کشور خواهد بود.