در ادامه برنامه های هفته معلم برگزار شد
همایش تجلیل از معلمین ،کارمندان وکارگران اداره آموزش وپرورش شهرستان اردکان طی دوشب متوالی در کانون امام خمینی این شهرستان برگزار شد .
امام جمعه اردکان در شب اول این همایش با حضور در جمع برادران معلم بیاناتی را در توصیف مقام معلم ارائه نمود وبا متذکر شدن رسالت معلمی که همان شغل انبیا عظام خداست ازمعلمین خواست تا اوقات عمر خود را که صرف تعلیم می کنند را قدر بدانند وتلاش خود را در این سنگر روز افزون سازند .
حجت الاسلام دیداری در بیانات خود در جمع معلمین تصریح کرد آنکس که برای کسب در آمد شغل معلمی را انتخاب می کند وتنها هدفش امرار معاش است در این حرفه موفق نخواهد بود چرا که معلمی عشق است وعشق مقامی فراتر از مادیات دنیایی است .
امام جمعه اردکان در بخش دیگری ازصحبتهای خود از متفکر شهید استاد مطهری یاد نمود و از تمامی پیشکسوتان وبازنشستگان عرصه تعلیم تقدیر نمود و در پایان عرایض خویش از معلم خود آقای مصطفی حایری با اهدای لوح تقدیر قدر دانی کرد .
فرماندار اردکان در دومین شب همایش در جمع بانوان معلم اردکانی ضمن تقدیر از تلاشهای معلمین این شهرستان وپرسنل زحمتکش اداره آموزش وپروش حقوق معلمی را از زبان شهید ثانی برشمرد واز معلمین خواست تا با تقویت بنیه علمی خود وتجهیز شدن به ابزار علمی روز دنیا نسلی فرهیخته و آماده برای رویارویی با مشکلات اجتماعی تربیت نمایند.
برنامه هایی از قبیل تجلیل از خانواده آقای آثاری بعنوان خانواده شاهد فرهنگی و خانم خاتمی بعنوان مادر شهید ومبلغ فرهنگی ،تجلیل ازآقای شفایی معلم نمونه کشوری ،قدر دانی از معلمان پیشکسوت وبازنشسته ،اجرای سرود واهدای جایزه در بخشهای مختلف این همایش طی دوشب متوالی  اجرا شد .

گفتنی است مهندس تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی پیامی را بمناسبت گرامیداشت هفته معلم به این همایش ارسال نمود که در این پیام از تلاشهای معلمین ومربیان آموزش وپرورش شهرستان تقدیر نموده وخواستار توجه جدی مسئولین کشور به بخش آموزش وپرورش شده است .