فرماندار اردکان در جلسه جمع‌بندی برنامه‌های اوقات فراغت
فرماندار اردکان در جلسه شورای جوانان شهرستان با بیان این که باید تعریف دقیق، علمی و جامع از اوقات فراغت ارائه شود؛ گفت: هنر مسئولان، مدیریت، جهت‌دهی و پرورش خلاقیت در جوانان و نوجوانان و استفاده از ظرفیت آنان برای ساخت آینده‌ای بهتر است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی ضمن بیان ویژگی‌های دوران جوانی و نوجوانی افزود: نیازهای نسل جوان در گذر زمان و با تغییر شرایط جامعه دائماً در حال تغییر است؛ بنابراین باید از برنامه‌های کلیشه‌ای و تکراری سال‌های گذشته پرهیز کنیم و به‌سوی برنامه‌ها و شیوه‌های جدید، متنوع و جذاب مطابق دوران کنونی حرکت کنیم.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان شخصیت انسان را دارای ابعاد گوناگون و گسترده دانست و خاطرنشان کرد: اگر تصور کنیم می‌توانیم تنها با پرداختن به تعداد معدودی از وجوه نیاز جوانان، شخصیت صحیح و کاملی از آنان شکل دهیم به بیراهه رفته‌ایم.
 
وی بیان داشت: برخی از دستگاه‌ها نیازهایی را برای نسل جدید تعریف کرده و برنامه‌های خود را در پاسخ به نیازهای خودساخته ارائه می‌کنند. ما قائل به تعریف نیاز در جوانان نیستیم؛ بلکه معتقدیم وظیفه دستگاه‌ها شناسایی نیازهای موجود و برنامه‌ریزی برای پاسخ‌گویی به آن است.
 
مقیمی نیازسنجی علمی توسط دستگاه‌های دخیل در امر اوقات فراغت را خواستار شد و گفت: هر بخش از اوقات فراغت، دستگاه متولّی خاص و مدیریت تخصصی آن موضوع را می‌طلبد و اگر دستگاه‌ها در حوزه‌های غیرمرتبط خود اظهارنظر و برنامه‌ریزی کرده و کلاس‌های آموزشی برگزار کنند؛ فاجعه‌ای در امر آموزش جوانان و پرورش استعدادها رخ خواهد داد.
 
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد نیز در این نشست، اوقات فراغت را بخشی از زندگی دانست که در آن، انسان قدرت تصمیم‌گیری و انتخاب برای نوع فعالیت خود را داشته باشد.
 
احمد طالبی گفت: اوقات فراغت می‌تواند فرصت مناسبی برای افزایش مهارت و اعتماد به‌نفس در افراد باشد.
 
این مقام مسئول با بیان این‌که باید به مأموریت‌های ذاتی دستگاه‌ها توجه شود گفت: زمانی می‌توانیم ادعای موفقیت در پرکردن اوقات فراغت جوانان داشته باشیم که تقاضاهای مردمی را پوشش و پاسخ دهیم.
 
وی به لزوم اطلاع‌رسانی دستگاه‌ها از برنامه‌های خود برای ایام فراغت اشاره کرد و آن‌گاه از رسانه‌ها، شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌ها خواست اهتمام جدی‌تر و همکاری بیشتری در زمینه اطلاع‌رسانی برنامه‌ها داشته باشند.
 
طالبی در پایان تصریح کرد: امر آموزش مهارت‌ها، امری کاملاً تخصصی است و نباید با آموزش غیرتخصصی و اشتباه، سنگ بنای بسیاری از موارد را اشتباه بگذاریم.