فرماندار اردکان در نشست فعالان اجتماعی در حوزه بانوان و خانواده
فرماندار اردکان در نشست هم‌اندیشی فعالان اجتماعی در حوزه بانوان و خانواده اظهار داشت: زنان به‌عنوان فرشته‌های زمینی و سرچشمه عشق و مهربانی هستند که حیات انسان‌ها و آرامش زندگی مدیون این جامعه است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی گفت: جایگاه زن در تداوم زندگی و حیات جامعه انکارناپذیر است و زمانی جامعه به آرامش و امنیت می‌رسد که توجه لازم به آن‌ها شود.
 
وی به اقدامات انجام‌شده در حوزه زنان پس از انقلاب تاکنون اشاره کرد و افزود: مشارکت زنان در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی حائز اهمیت است و باید به استقلال و خودباوری‌شان توجه شود.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان با اشاره به سوءمدیریت در حوزه زنان در گذشته، تأکید کرد: فرهنگ مردسالاری باید به فرهنگ انسان‌سالاری تبدیل شود و جامعه نباید از زنان استفاده ابزاری بکند.
 
هادی مقیمی ضمن تأکید بر توجه به عملکرد دولت‌ها در بحث حقوق زنان، مطرح کرد: امروزه زنان ایفاگر نقش اساسی در جامعه هستند و لازمه توسعه کشور توجه اساسی به‌حقوق زنان و خودباوری آن‌هاست و دیگر در این موضوع حق اشتباه نداریم.
 
فرماندار اردکان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره حاجیه فاطمه خانم خاتمی، بیان کرد: فرزندان فرهیخته اردکانی از دامن مادران پاک اردکانی رشد کرده‌اند.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان تأکید کرد: زن به‌عنوان محور حرکت توسعه جامعه شناخته‌شده و مطالبات آن‌ها به‌حق است.
وی افزود: باید خواستار حقوق برابر زنان و مردان باشیم و هرکسی بر اساس توانمندی و شایستگی‌هایش در جامعه رشد کند.
 
هادی مقیمی خواستار ورود زنان به همه حوزه‌ها شد و گفت: زن نباید محصور در خانه باشد و استقلال مالی زن موجب استقلال فکری او می‌شود.
 
فرماندار اردکان یاد و خاطره شهدای زن را گرامی داشت و به نقش زنان در پیروزی جمهوری اسلامی و هشت سال دفاع مقدس پرداخت و گفت: حضور زنان موجب تقویت نیروهای عظیم انقلابی و پیروزی جمهوری اسلامی شد؛ لذا نقش زنان را نباید مورد غفلت قرار بدهیم.
 
فرماندار اردکان با بیان این‌که به‌زودی عملیات اجرایی بزرگ‌ترین پارک ویژه بانوان استان یزد در اردکان آغاز خواهد شد؛ افزود: معتقدیم زنان و مردان باید دوشادوش یکدیگر برای تعالی این سرزمین تلاش کنند و از امکانات شهری، تفریحی و رفاهی به‌صورت برابر بهره‌مند شوند.
 
هادی مقیمی افزود: در آغاز کار دولت در سال ۱۳۹۲ سازمان‌های فعال در حوزه زنان غیرفعال یا بسیار کمرنگ بودند اما هم‌اینک تعداد سازمان‌های غیررسمی فعال در این حوزه از هزار و ۶۷۷ مورد به دو هزار و ۶۷۰ مورد رسیده است.
 
وی گفت: هم‌اکنون ۱۷ درصد مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان را در سطح کشور زنان تشکیل می‌دهند؛ هرچند که این آمار با شرایط مطلوب فاصله بسیار زیادی دارد اما به‌طور یقین مسیری است که می‌تواند در آینده نتایج مناسبی به همراه داشته باشد.
 
فرماندار اردکان در پایان عنوان کرد: تلاش شد میزان مشارکت زنان در فعالیت‌های سیاسی نیز در چارچوب فعالیت دولت تدبیر و امید ارتقا یابد؛ افزایش اعتمادبه‌نفس زنان، اعتماد بیشتر به صلاحیت‌ها و شایستگی زنان ازجمله رویکردهایی بود که در این زمینه به‌صورت ویژه دنبال شد.