▫️‌عصر روز پنجشنبه، مسئولان استان یزد و شهرستان اردکان با حضور در روستای ساغند در مراسم بازدید، کلنگ‌زنی و افتتاح چندین پروژه در این روستا از توابع بخش خرانق شرکت کردند.
 
▪️در ابتدای این برنامه‌ها، مسئولان از کارخانه تولید کنسانتره ساغند که با سرمایه‌گذاری پایافولاد مراحل نهایی خود را طی می‌کند بازدید کردند و در ادامه، تعدادی از پروژه‌های دهیاری نظیر میدان شهید سلیمانی و بلوارهای ورودی و خروجی روستا افتتاح شد و پروژه تصفیه‌خانه آب روستای ساغند نیز مورد بازدید قرار گرفت.
▫️رونمایی از آمبولانس خریداری‌شده برای اورژانس پیش‌بیمارستانی ساغند و کلنگ‌زنی آغاز به‌کار پروژه‌های تصفیه‌خانه فاضلاب و ساخت اورژانس و پد هوایی روستای ساغند اردکان و همچنین افتتاح رستوران مجتمع بین‌راهی خورشید ساغند از دیگر برنامه‌های این سفر یک‌روزه بود.
▫️کارخانه کنسانتره آهن ساغند با تولید یک‌میلیون تن کنسانتره در سال با سرمایه‌گذاری ۷ هزار میلیارد ریال دارای پیشرفت کار بیش از ۹۰ درصد است و ظرف دوماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
▫️مجموعه آب‌شیرین‌کن ساغند با سرمایه‌گذاری خیری ۳۰۰ میلیارد ریال علاوه بر رفع نیاز آب مصرفی صنعت موجود، آب روستاهای ساغند و مغستان را نیز تأمین می‌کند و در سال ۹۷ به بهره‌برداری رسیده است. 
▫️برای ساخت و تجهیز رستوران مجتمع بین‌راهی ساغند نیز بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار از بخش خصوصی هزینه شده است.
‌‌
▫️پروژه‌های ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال و ساخت و تجهیز اورژانس پیش‌بیمارستانی ساغند با بیش از ۳۰ میلیارد ریال از محل خیری نیز طی مراسم دیروز کلنگ‌زنی شد و عملیات اجرایی آن ظرف یک‌سال آینده به اتمام خواهد رسید.
▫️غلامرضا شائقی سرمایه‌گذار و خیر ساغندی با نگاه توسعه‌محور به روستای ساغند و سایر روستاهای بخش خرانق، طی سال‌های اخیر با حمایت مسئولین دولتی، اجرای پروژه‌های یادشده را رقم زده و گام موثری در مسیر مهاجرت معکوس و پیشرفت بخش خرانق برداشته است.