به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی؛نماینده مردم اردکان در آستانه بازگشایی مدارس، در جمع مدیران،معلمان و دست اندرکاران تعلیم و تربیت این شهرستان با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: خمیرمایه شخصیت فرد در آموزش و پرورش شکل می گیرد و این نهاد می تواند در همه شئون جامعه و فرهنگ و دین و علم مردم و کشور تاثیر گذار باشد.

"محمدرضا تابش" با اشاره به وظیفه حساس و سترگ آموزش و پرورش در شکل گیری یک جامعه توانمند و پویا گفت: وظیفه تعلیم و تربیت  تنها در یک وزارتخانه و دستگاه دولتی خلاصه نمی شود و باید مجموعه مردم و حاکمیت کمک کار این وزارتخانه در ایفای رسالت حساسش باشند تا فرزندان این مرز و بوم بر دو بال علم و ایمان رشد و تعالی یابند.

وی با اشاره به مشکلات عدیده آموزش و پرورش بخصوص در رابطه با کمبود اعتبار و ترکیب نیروی انسانی عنوان نمود: جایگاه مهم آموزش و پرورش در توسعه و پیشرفت کشور و لزوم افزایش کیفیت آموزش و مرتفع شدن مشکلات پیش روی این وزارتخانه می طلبد تا همه به کمک آموزش و پرورش بیایند.

"تابش" اضافه نمود: جلب اعتماد نوجوانان و جوانان به حاکمیت و ایجاد محیطی سرشار از انگیزه در مدارس، باعث بالندگی هر چه بیشتر کشور خواهد شد که امیدوارم با حضور یکی از فرهنگیان کارکشته در راس وزارتخانه، این مهم تحقق یابد.

نماینده مردم اردکان همچنین ضمن استماع گزارش مدیر آموزش و پرورش اردکان، نتایج کنکور  سالجاری و برنامه های ارائه شده را امید بخش ذکر کرد و خواستار توجه بیشتر به معلمان بعنوان یکی از ارکان اصلی نظام تعلیم و تربیت و رفع دغدغه های آنان شد.

همچنین در این جلسه، نماینده مردم اردکان از سارا بناء دانش آموز ممتاز آموزشگاه فرزانگان شاکر اردکان و  دارنده مدال نقره المپیاد کشوری زیست شناسی با اهدای لوح و هدیه تقدیر نمود.

در این جلسه که فرماندار،شهردار،رییس شورای اسلامی شهر اردکان و دست اندرکاران آموزش و پرورش اردکان حضور داشتند، گزارشی از اقدامات و برنامه های آموزش و پرورش ارائه و حاضرین نظرات و درخواست های خود را مطرح کردند.