مذاکره رییس جهاد دانشگاهی استان با امام جمعه و فرماندار اردکان
     به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،صبح امروز رییس جهاد دانشگاهی استان یزد  با حضور در این شهرستان در محل دفتر امام جمعه با "حجت الاسلام والمسلمین حسینی "و "احمد کمالی "دیدار و مذاکره نمود .
   
  "دکتر میر غفوری " رییس جهاددانشگاهی استان در این دیدار با تشریح فعالیتهای این واحد آموزش عالی در استان و شهرستان به تبیین اهداف  جهاد دانشگاهی پرداخت و گفت :خوشبختانه مرکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی شهرستان اردکان با دارا بودن بیش از 1100دانشجو در رشته های فرش دستباف ،گرافیک ،نقاشی و معماری فعال می باشد که بعد از مرکزیزد بزرگترین مرکز جهاد دانشگاهی استان محسوب می شود .
  
   وی به فضا و ساختمان مناسب این مجموعه آموزشی و فعالیتهای عمرانی خوبی که در راستای توسعه آن در سالهای اخیرانجام  شده است اشاره کرد و گفت :با وجود بستر مناسبی که در زمینه تاسیس رشته های جدید در این مرکز فراهم شده است برای ایجاد رشته های فنی مهندسی و علوم انسانی با همکاری مسئولین شهرستان آمادگی لازم در سال جدید وجود خواهد داشت .
 
    فرماندار اردکان در این جلسه توسعه فضاها آموزش عالی را بر مبنای پتانسیلهای بومی منطقه اردکانبر مبنای مدیریت فرهنگی امری مفید دانست و این مقوله را از مهمترین دغدغه های مسئولین شهرستان عنوان نمود .
  
   کمالی با مدنظر قرار دادن  ظرفیت بالای شهرستان اردکان در زمینه تولید فرش دستباف بعنوان پیشه سنتی زنان این خطه و برگزاری همایش ملی فرش در این شهرستان  تقویت این رشته را در مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی اردکان خواستار شد و با بیان این مطلب که معماری سنتی اردکان از قدمت بالایی برخوردار بوده و این مقوله همواره مورد توجه گردشگران و توریستها واقع شده است به توسعه رشته معماری نیز تاکید ورزید و افزود :باتوجه به رشد و توسعه صنعت در این شهرستان و تصویب منطقه ویژه اقتصادی فولاد و همچنین افتتاح یکی از بزرگترین صنایع بخش خصوصی خاورمیانه در تولید شیشه و صنایع وابسته به آن در آینده نزدیک ، از تاسیس رشته های جدید فنی ومهندسی متناسب با ظرفیتهای صنعتی در مرکز جهاد دانشگاهی استقبال نمود ه و برای تحقق این مهم از هیچ کوششی فرو گذار نخواهیم کرد .
  
   امام جمعه اردکان نیز در پایان این نشست با ارائه رهنمودهایی در خصوص مباحث فرهنگی، به مقوله عفاف و حجاب تاکید نمود و افزود مجموعه جهاد دانشگاهی اعم از دانشجویان و دانشگاهیان با عطف به فرهنگ ارزشمند شهرستان اردکان واستحکام مقوله عفاف و حجاب در این منطقه بایستی با مدیریت بهتر ،عنایت بیشتری به مسئله حجاب داشته باشند .
  
   وی تصریح کرد کلیه قدمهایی که در راستای توسعه جهاد دانشگاهی برداشته می شود باید متناسب با فرهنگ با اصالت و ارزشهای بومی منطقه صورت پذیرد .