جشنواره تئاتر ملی خیابانی در اردکان برگزار می شود

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت:
هفتمین دوره جشنواره ملی تئاتر ایثار در هفته پایانی آذرماه امسال به میزبانی شهرستان اردکان برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام عباس زارع روز یکشنبه در نشست هماهنگی برگزاری این جشنواره در اردکان افزود: اصلی‌ترین محورهای این جشنواره  ترویج آرمان‌ های شهدا، تصویرسازی از قهرمانان دفاع مقدس، شهدای امنیت، ترویج امید، تکریم خانواده شهدای انقلاب و ایجاد اتحاد و همدلی بین خانواده ایثارگران است.
وی اضافه کرد: بهترین ابزار برای معرفی فرهنگ ایثار و شهادت هنر است .
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد خاطرنشان کرد ۷۰درصد پدر و مادر شهدا از دست رفته اند بدون آنکه مستندی از آنها ثبت و ضبط شود امیدواریم با حمایت مسوولان شهرستان اردکان خاطرات و وصیت نامه شهدا ماندگار شود.

وی در ادامه به بیان برنامه های این سازمان در هفته دفاع مقدس پرداخت و یادآور شد:
دیدار جامع و کامل از تمام فرزندان شهدا با همکاری مدیران ادارات ، سپاه پاسداران و بنیاد شهید در هفته دفاع مقدس  صورت گیرد تا احترام به پدرانشان بگذاریم .
مدیر کل بنیاد شهید استان یزد گفت: نواختن زنگ ایثار در ششم ماه مهر ، حضور رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در مدارس به منظور گسترش فرهنگ ایثار و فداکاری در بین دانش آموزان و قرائت وصیت نامه شهدا در صبحگاه مدارس از جمله  فعالیت هایی است که یاد شهدا را زنده نگه می دارد .

زارع با تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: هر ملتی که بصیرت و آمادگی دفاع از خودش نداشته باشد معلوم نیست به چه سرنوشتی دچار شود ، اگر ارث شهدا را نگه نداریم دشمن بر ما مسلط می شود و کشور را به غارت می برد.
وی با بیان اینکه حس ایثار و شهادت در جامعه زنده ، پویا ، قوی تر و ارزشمند تر باشد اظهار امیدواری کرد نشست ها پربار تر باشد تا یاد شهدا ماندگارتر شود.
سرپرست فرمانداری اردکان نیز در ادامه عنوان داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به‌خصوص برای نسل جدید ضروری است و در این راه باید به‌صورت ویژه به بخش تولید محتوا توجه شود.
وی گفت: ضرورت دارد تا با یک عزم جهادی و عمومی در مسیر توجه ویژه به فرهنگ ایثار و شهادت گام برداریم.

این جشنواره با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد و با مشارکت موسسه فرهنگی و هنری افق کویر اردکان چادرملو برگزار می شود .

موضوعات جشنواره شامل، ایثار و ایثارگری در طول تاریخ ایران، شهدا و جانبازان و آزادگان دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، مدافع امنیت ، ایثار و شهادت در فرهنگ عاشورایی و رضوی،  خاطرات آزادگان، جانبازان و ایثارگران استان یزد و ... می باشد.