فرماندار اردکان در جلسه انجمن کتابخانه‌های شهرستان

فرماندار اردکان در آخرین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردکان ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) از ایشان به عنوان الگوی بی‌نظیری از صداقت و راستگویی یاد کرد و اظهار امیدواری کرد همه زنان و مردان جامعه ما با تأسی از ایشان، رفتار و کردار خود را با اخلاق اسلامی تطابق دهند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی با بیان این‌که تعداد کتاب، کتابخانه و کتابخوان جزو شاخص‌های اساسی توسعه در کشورهاست؛ گفت: متأسفانه سرانه مطالعه در جامعه ما بسیار پایین است و متولیان امر باید با پژوهش در این حوزه، برنامه‌ریزی مناسبی برای ارتقای جایگاه مطالعه در کشور داشته باشند.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردکان اظهار داشت: پیش از توسعه کمی کتابخانه‌ها باید در حوزه کیفی و تعداد افراد کتابخوان فعالیت کنیم و برنامه‌هایی مانند نشست‌های کتابخوان می‌تواند سهم مؤثری در این موضوع داشته باشد.

وی با بیان این‌که در اردکان و استان یزد در حوزه آموزش و پرورش رتبه اول را در جذب کمک‌های خیری داریم تصریح کرد: در حوزه فرهنگی باید بر روی مسئله خیرین بیشتر کار شود و همان‌گونه که نمونه‌های مناسبی از فعالیت خیران در ساخت و تجهیز مدارس و خدمات درمانی موجود است؛ باید با تشویق خیران به کمک در حوزه‌های دیگر، شاهد شکوفایی در این عرصه‌ها باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: می‌توان با تعامل بین‌بخشی از فضاهای موجود در حسینه‌ها و سالن‌های ادارات و نهادها به‌عنوان سالن‌های مطالعه و قرائت‌خانه استفاده بهینه را برد.