فرماندار اردکان در بازدید از نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی بانوان

فرماندار اردکان در نشست صمیمانه با هنرمندان بانو و نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد مربوط به حوزه بانوان، با تبریک هفته گرامیداشت مقام زن و روز مادر گفت: زنان جامعه ما، جزو بهترین زنان دنیا هستند و زن ایرانی، نمونه یک انسان کامل است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی افزود: باید برای زنان جامعه، شرایطی فراهم شود تا به خودباوری لازم برسند و بتوانند با جدیت تمام وارد عرصه‌های مختلف اجتماع شوند.

وی به جایگاه و مقام زن اشاره کرد و گفت: زنان باید در تمامی عرصه‌های اجتماعی به‌خصوص عرصه‌های مدیریتی وارد شوند تا بتوان از تخصص و استعداد زنان مدیر و شایسته در جامعه استفاده کرد.

نماینده عالی دولت اظهار داشت: توانمندی‌ها و ظرفیت‌های زنان در زمینه‌های هنری، صنایع دستی و مشاغل خانگی، ریشه در فرهنگ و آئین ایرانی دارد. آن‌ها با دستان هنرمند خود، اثر زنده و زیبایی خلق می‌کنند و در معرض دید جامعه قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه مسائل و مشکلات بانوان هنرمند باید در جلسه مشترک با حضور ادارات مربوط بررسی و برای هر کدام راهکاری ارائه شود افزود: هنر، مقوله‌ای است که نمی‌توان آن را در حوزه مادیات ارزیابی کرد. باید ارزش و قدر هنرمندان را دانست و شرایطی را فراهم کرد که هنرمند در صدر بنشیند.

وی در پایان از خانم عصمت کریمی زاده، کارآفرین برتر سال ۸۷، مربی برتر کشوری سال ۸۸ و بنیانگذار تابلو فرش اردکان، به خاطر ایجاد و مدیریت نمایشگاه دستان و از امور بانوان و خانواده فرمانداری بابت همراهی برای ایجاد این نمایشگاه و برگزاری چنین نشست‌هایی تشکر کرد.

گفتنی است در این نمایشگاه، گوشه‌ای از توانمندیها، صنایع دستی، تولیدات خانگی و ظرفیت‌های هنرمندان بانوی اردکان به نمایش گذاشته شده است.