در آیین آغاز بکار نهضت پیشاهنگان جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان
     به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،صبح دیروز فعالیت نهضت پیشا هنگان جمعیت هلال احمر اردکان در مراسمی با حضور فرماندار ،رییس هلال احمر و جمعی از مسئولین این شهرستان بصورت رسمی آغاز شد .
    
      فرماندار اردکان در این مراسم با استناد به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص جوانان و استفاده بهینه از نشاط و ظرفیت بالقوه جوانی گفت :جوانان و نوجوانان ما قبل از عضویت در هر مجموعه لازم است به یک معرفت اجمالی نسبت به خود و قابلیتهایشان دست پیدا کنند و پس از رسیدن به این شناخت در مسیر فعلیت دادن به استعدادها تلاش نمایند .
  
   "احمد کمالی "با این بیان که نظام اسلامی از ابتدای تشکیل تاکنون در تمامی مجموعه ها نظیر بسیج ،هلال احمر و...در راستای هویت بخشی به جوانان گام برداشته است افزود :آنچه امروز دشمنان ما قصد نابودی آن را دارند همین هویت اسلامی و دینی است که در سایه نظام اسلامی شکل گرفته است .
  
   وی تصریح نمود نوک پیکان جنگ نرم دشمن امروز به سمت جوانان و نوجوانانی است که آینده سازان این مملکت هستند و در واقع مجموعه هایی نظیر نهضت پیشاهنگی بر مبنای تربیت نسل فرهیخته و نیرو سازی برای سنگرهای آینده انقلاب و کشور شکل گرفته است و اگر اهداف دیگری در این راستا دنبال شود لطمات جبران ناپذیری به مجموعه وارد خواهد شد .
     کمالی در بخش دیگری از صحبتهای خود اهداف انسان دوستانه جمعیت هلال احمر و نهضت پیشاهنگی را در خصوص امداد رسانی و یاری دادن به دردها و آلام انسانی قابل تحسین دانست و بر مقوله آموزش صحیح توسط مربیان مجرب برای تربیت افراد کارآمد تاکید نمود .
  
  " شجاع الدینی" رییس هلال احمر اردکان نیز در صحبتی کوتاه ضمن تشریح برنامه های این نهضت  در مجموعه هلال احمر تداوم اهداف فرهنگی ،تربیتی و امداد رسانی این سازمان را در قالب نهضت پیشاهنگی تبیین نمود و گفت :ایجاد شور و نشاط معنوی برای رسیدن به قله های رفیع در امر تحصیل ،اشتغال ،ازدواج و ارتباطات اجتماعی در آینده برای تحکیم روابط اجتماعی و خانوادگی ،تقویت روحیه نظم و تلاش ،شناخت و فعلیت استعدادها ،امداد رسانی از جمله اهداف این نهضت جهانی است .
  
   به گفته وی در حال حاضر 104نفر از دانش آموزان مقاطع مختلف ابتدایی ،راهنمایی و متوسطه با انجام مراسم تحلیف و سوگند به پرچم به عضویت این نهضت در اردکان در آمده اند .