یک کارزیبا در ماه مبارک رمضان
     ارائه نان صلواتی در نانواییهای شهرستان اردکان سنت حسنه ای است که همه ساله یا آغاز ماه مبارک رمضان در این شهرستان قوت می گیرد .
 
     به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،"ناصر پایدار "دبیر تعزیرات آردو نان در گفتگوی اختصاصی با این پست ضمن اشاره به قدمت این سنت در شهرستان اردکان گفت :زمان انجام این سنت به سالیان دور بر می گردد یعنی زمانیکه مردم برای کسب حتی یک لقمه نان گندم و یا جو در مضیقه بوده اند و فقر و تنگدستی بصورت گسترده در بین مردم رواج داشته است ؛آن زمان تعدادی از آدمهای ثروتمند و متمول که متدین و خداپرست بوده و برای ماه رمضان و اطعام این ماه ارزش قائل بوده اند با پرداخت مبالغی به خبازیهای سطح شهر اقدام به توزیع نان صلواتی می کرده اند .
 
     وی افزود :خوشبختانه این سنت حسنه در سالهای اخیر از سوی مردم اردکان احیا شده است بطوریکه برخی از نانواییهای این شهرستان بصورت تمام وقت در این ماه اقدام به پخت نان صلواتی می نماید و افراد خیر مند  نیز با هدف خیرات اموات ،کفاره روزه و اطعام فقرا باپرداخت مبالغی بانی این سنت پسندیده هستند .
 
     گفتنی است نانوایی جنب مسجد حضرت ابولفضل (ع) واقع در خیابان صدر آباد اردکان بصورت تمام وقت در ماه رمضان اقدام به پخت نان صلواتی می نماید که شهروندان  می توانند جهت ادای نذر و یا انفاق و اطعام و شرکت در این امر خداپسندانه از طریق این نانوایی اقدام نمایند .