فرماندار اردکان در نشست شورای آموزش و پرورش استان

فرماندار اردکان گفت: طی بررسی‌های انجام شده ۱۱ آموزشگاه جدید باید در اردکان احداث شود که از این تعداد ۵ آموزشگاه جدید و ۶ آموزشگاه نیاز به تخریب و بازسازی دارد.

 

هادی مقیمی، فرماندار اردکان در نشست شورای آموزش و پرورش استان یزد اظهار کرد: شهرستان اردکان ۳۱ درصد مساحت استان یزد را شامل می‌شود و استقرار واحدهای صنعتی و مردمی در طول دهه گذشته در این شهرستان توسعه قابل توجهی داشته است.

 

مقیمی افزود: اردکان شهر روایت تاریخ به زبان اخلاق، تمدن و گفت و گو است و آن را یونان کوچک و مهد عالمان و تمدن و همچنین دیار فقیهان و بزرگان بسیاری است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۷ هزار دانش آموز در شهرستان اردکان مشغول به تحصیل هستند که به دلیل توسعه صنعت و معدن در این شهرستان در سال جاری ۱۲۱۹ نفر افزایش دانش آموز داشتیم و این تعداد در سال آینده به ۱۴۰۰ نفر و در سال ۹۸ به دو هزار نفر افزایش خواهد یافت.

 

فرماندار اردکان گفت: طی بررسی‌های انجام شده بیش از ۴۵ هزار نفر شاغل در رشته‌های مختلف در این شهرستان فعالیت دارند که آمار قابل توجهی از مهاجرین در استان است و لازم است زیرساخت‌های آموزش و پرورش در اردکان بازسازی و بهسازی شود.

 

مقیمی افزود: آموزش و پرورش در اردکان ۸۵ سال قدمت دارد و فاصله دو منطقه در این شهرستان ۳۲۰ کیلومتر است که نظارت بیشتری را می‌طلبد و در حال حاضر همه روستاهای اردکان دارای مدرسه است حتی در یکی از روستاها با یک نفر دانش آموز مدرسه تعطیل نشده است.

 

وی ادامه داد: طی بررسی‌های انجام شده ۱۱ آموزشگاه جدید باید در اردکان احداث شود که از این تعداد ۵ آموزشگاه جدید و شش آموزشگاه نیاز به تخریب و بازسازی دارد/ ایکنا

 

گفتنی است در این نشست شورای آموزش و پرورش استان یزد به عنوان شورای برتر کشور و شورای آموزش و پرورش شهرستان‌های اردکان، میبد و اشکذر به عنوان شوراهای برتر استان معرفی شدند.