با حضور فرماندار اردکان و معاونین شرکت گاز استان انجام شد

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،روز گذشته طی مراسمی با حضور فرماندار ،بخشدار عقدا ،معاونین مهندسی و بهره برداری شرکت گاز استان،رییس اداره گاز اردکان و جمعی دیگری از مسئولین کلنگ عملیات گاز رسانی به روستای سرو علیا به زمین خورد .
     در ادامه حضور در بخش عقدا مسئولین شهرستان و استان با هدف بررسی شرایط گاز رسانی از روستای کیکوه بازدید نموده و سپس در مراسم افتتاح اداره گازشهر عقدا شرکت کردند .
     فرماندار اردکان در این مراسم با اشاره به تصویب گاز رسانی به 4روستای سرو علیا ،زرجوع ،فخر آباد و پازر در سفر سوم هیات دولت به استان ،خواستار تسریع در آغاز عملیات گاز رسانی به روستاهای باقیمانده پس از سرو علیاشد.
   "احمد کمالی" با اعلام این خبر که در دهه فجر امسال علاوه بر افتتاح پروژه گاز روستای سرو علیا ،آب رسانی به این روستا نیز به بهره بردای خواهد رسید به پیگیریهای صورت گرفته در این زمینه اشاره کرد و افزودتا کنون 10کیلومتر از لوله گذاری آب از روستای سرو علیا به سمت مخزن خلیل آباد به اتمام رسیده و با اعتبار موجودی که اختصاص داده شده انشا الله تا دهه فجر 17کیلومتر باقیمانده نیز انجام خواهد شد و مردم این روستادر سالگرد انقلاب از دونعمت گاز طبیعی و آب آشامیدنی سالم بهره مند خواهند گردید .
     وی در زمینه تاسیس اداره گاز در شهر عقدا نیز متذکر شد در حال حاضر 80کیلومتر طول شبکه گاز رسانی در مجموعه بخش عقداست که 11روستا را با 170نفر مشترک از طریق 5ایستگاه تحت فشار، پوشش می دهد. که افتتاح اداره گاز در این شهر ارائه خدمات به مشترکین را تسهیل مینماید .
     "عزیز اله مولودی" معاون مهندسی و اجرای طرحهای شرکت گاز استان در گزارشی در خصوص عملیات گاز رسانی به سرو علیا اعتبار اختصاص داده شده به این پروژه را یک میلیارد و دویست میلیون تومان از محل اعتبارات سفر سوم رییس جمهور به استان اعلام کرد و گفت :با اتمام این پروژه 75نفر مشترک در قالب 50واحد انشعاب از طریق یک ایستگاه تحت فشار گاز دریافت خواهند نمود .
     رییس اداره گاز شهرستان اردکان نیز هدف از تاسیس اداره گاز درشهر عقدا را بالا بردن کیفیت خدمات به مردم بخش ، جلوگیری از رفت و آمد مشترکین به مرکز شهرستان و رفاه حال اهالی عنوان نمود و افزود تا قبل از افتتاح این اداره خدمات جزیی از طریق گازبان به متقاضیان ارائه می گردید که با تاسیس این اداره مشترکین می توانند از کلیه خدمات شرکت گاز استفاده نموده و نیازی به مراجعه به اداره شهرستان نمی باشد .
     سید حامد رضا صفوی گفت :این اداره در حال حاضر در ساختمان استیجاری استقرار یافته است که هزینه های جاری آن سالیانه 700میلیون ریال برآورد گردیده است .