به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان، «هادی مقیمی» در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان اردکان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در نام‌گذاری سال جدید به‌عنوان، اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال، اظهار داشت: با توجه به توسعه صنعت در شهرستان اردکان و به پیش آمد شرایط خاص آن ازجمله جمعیت قابل‌توجه مهاجرین، برنامه‌ریزی دقیق‌تری را در حوزه کار و رفاه کارگران این شهرستان می طلبد.
 
 
فرماندار اردکان با بیان اینکه امیدواریم در پایان سال جاری فرجام نیکویی را در حوزه اشتغال شاهد باشیم؛ افزود: در ایجاد اشتغال، محور صنایع و معادن هستند، اما فراهم کردن زمینه اداری و بسترهای مناسب باعث امنیت خاطر سرمایه‌گذاران خواهد شد.
 
 
وی گفت: مدیران جدید باید نسبت به مدیران قبلی با برنامه‌ریزی بهتر و انسجام و هماهنگی بیشتر، نقاط ضعف و کاستی‌های احتمالی را رفع کنند.
 
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان با اشاره به جمعیت قابل‌توجه کارگران در اردکان و توجه بیشتر به این قشر زحمتکش، مطرح کرد: پروژه احداث مجموعه ورزشی و استخر کارگری اردکان که در سال‌های قبل شروع‌شده  و با کمبود بودجه مواجه  بود،  امیدواریم با توجه به تخصیص اعتبار 5 میلیون ریالی به آن هرچه زودتر شاهد راه اندازی این مجموعه ارزشمند برای کارگران و عموم مردم شهرستان باشیم.
 
 
هادی مقیمی با تبیین مسئولیت‌های اجتماعی و حقوقی صنایع به مجموعه اقدامات در دست انجام اشاره کرد و افزود: طرح پارک بزرگ ویژه بانوان اردکان نیز به‌عنوان اولین پارک تخصصی بانوان در استان یزد با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال با همکاری شهرداری اردکان در حال تهیه است که به‌زودی به سرانجام خواهد رسید.
 
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد نیز در این مراسم با بیان اینکه شهرستان اردکان ازلحاظ موقعیت اجتماعی و اقتصادی به‌عنوان یک شهرستان خاص محسوب می‌شود، گفت: رسیدن به اهداف مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان یزد و شهرستان اردکان خرد جمعی و تعامل سازنده را می طلبد.
 
 
محمدحسین ریاحی افزود: امروزه شهرستان اردکان نه تنها به‌عنوان یکی از قطب‌های صنعتی استان بلکه به‌عنوان یکی از قطب‌های صنعتی موفق در کشور مطرح گردیده است که تمامی آن مرهون زحمات و تلاش‌های مردم شریف اردکان و برنامه‌ریزی مؤثر دولتمردان است.
 
 
وی با اشاره به نقش سمن‌ها در حوزه کار، مطرح کرد: وجود تشکل‌ها و انجمن‌ها به‌عنوان بازوان اجتماعی در حوزه کار، کارگری و کارفرمایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و همچنین وجود فعالیت‌های اقتصادی بزرگ به‌عنوان فصلی مؤثر در حوزه روابط کار مطرح می‌باشد.
 
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه به فرهنگ تعاون در اردکان به‌صورت گسترده‌ای توجه شده است و امیدواریم با تعامل سازنده‌ای که بین جامعه کارفرمایی و کارگری وجود دارد، شرایط مناسبی برای تولید، اشتغال پایدار و برای رسیدن به شعار سال جامه عمل بپوشانیم.
 
 
گفتنی است فرماندار اردکان در پایان مراسم از زحمات صادقانه و خالصانه «محمد فتاحی اردکانی» قدردانی کرد و از سوی مدیرکل تعاون، کار  رفاه اجتماعی استان یزد «کورس رفیعی» به‌عنوان رئیس اداره کار و تعاون و رفاه اجتماعی اردکان معرفی شد.