با حضور مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری یزد

دوره آموزشی «ردا» ویژه دختران دانش آموز در اردکان برگزار شد.

 

دوره آموزشی ردا ویژه دانش آموزان دختر و با حضور فرماندار اردکان، مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری و امام جمعه شهر احمد آباد در مصلی شهر احمداباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری یزد از برگزاری دوره دو روزه ردا ویژه دانش آموزان دختر مقطع دوم متوسطه خبر داد.

مهدیه حسینی مطلق اظهار داشت: یکی از کلان برنامه‌هایی که دفتر امور زنان و خانواده استانداری یزد دنبال می‌کند بحث الگوی سوم زنان مسلمان است.

وی افزود: در این راستا وزارت کشور برنامه‌های متعددی را پیش بینی کرده که یکی از آن‌ها برنامه ردا است که در واقع روایت دختران ایرانی است و در این دوره آموزشی که به صورت دو روزه برگزار می‌شود، بیش از ۲۵۰ نفر از دانش آموزان مقطع دوم متوسط تحت آموزش قرار می‌گیرند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری یزد با بیان اینکه شهرستان اردکان میزبان این دوره دو روزه بوده عنوان کرد: در این دوره آموزشی دختران یاد می‌گیرند که چگونه پیرامون خود را به وسیله ابزار‌هایی که در دسترس دارند روایت کنند.

حسینی مطلق با بیان اینکه این روایتگری به روش‌های مختلف و حتی با موبایل امکان پذیر است گفت: در دوره بحث چگونگی روایت را به دانش آموزان شرکت کننده آموزش می‌دهیم تا بتوانند به روایتگری در این حوزه بپردازند.