با هدف تبیین نقش شهرستان در ۸ سال دفاع‌مقدس

معاون تحقیقات اداره کل حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان یزد تأکید کرد: این نهاد به دنبال فعالیت‌های فرهنگی و نشر ارزش‌های هشت سال جنگ تحمیلی است و از تدوین دایرة‌المعارفی دراین‌ارتباط مربوط به اردکان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان سید داود سید محسنی روز چهارشنبه در نشستی با معاون فرماندار اردکان افزود: در دستورالعملی که بنیاد نشر ارزش‌های دفاع مقدس ابلاغ کرد، هر استان باید نقش خود را در قالب دانشنامه بیان کند.

 

وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعات هر استان، نقش شهرستان‌ها در هشت سال دفاع مقدس است.

 

معاون تحقیقات اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس یزد با بیان اینکه اردکان نقش مؤثری در دفاع مقدس داشت، اظهار امیدواری کرد که این موضوع به نحو مطلوبی در دانشنامه بیان شود.

 

وی تصریح کرد: دانشنامه سه گروه به نام‌های شهدا و اشخاص، نظامی و جغرافیا و فرهنگی و اجتماعی دارد.

 

سید محسنی اظهار داشت: دانشنامه موضوع علمی و مستند است و مباحث آن مورداستفاده محققان قرار می‌گیرد لذا به‌صورت مدخل بیان می‌شود.

 

وی تأکید کرد: مسئولان باید مقاله‌های علمی و کاملاً مستند در خصوص نقش شهرستان اردکان در دفاع مقدس در اختیار داشته باشند تا در حق هیچ شهیدی اجحاف نشود و عملکرد مردم و نهادها به‌طور دقیق و سنجیده بیان شود.

 

همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان با بیان اینکه این کار بسیار ارزشمند و با هدف احیای فرهنگ ایثار و شهادت است، بیان کرد: تدوین دایرةالمعارف نیازمند حمایت و تعامل مسئولان و یادگاران دفاع مقدس است.

 

رقیه کرمانیان با تأکید بر کمک مسئولان و افراد مطلع برای ثبت و ضبط اسناد این دوران و تکمیل دایرةالمعارف تصریح کرد: دلاور مردی رزمندگان اردکان بسیار خوب بود، امیدواریم در دایرةالمعارف حق این عزیزان به‌خوبی ثبت و ضبط شود.