تولید لامپهای فوق العاده کم مصرف
کار خانه بهنور یزد واقع در شهرک صنعتی اردکان با تولید لامپهای کم مصرف گام عظیمی به سمت اصلاح الگوی مصرف بر داشته است .
فاز اول این کارخانه در حال حاضر با 40نفر اشتغال وحجم سرمایه گذاری 20میلیارد ریال راه اندازی گردیده و با توسعه وتکمیل این طرح اشتغالزایی آن به 800 نفر خواهد رسید .
این کارخانه برای نخستین بار در ایران اقدام به تولید لامپهای بسیار کم مصرف (8/0وات تا یک وات )که تمامی برق مصرفی را به نور مفید تبدیل می کند نموده است .
مهندس بابایی معاون برنامه ریزی استاندار که به اتفاق فرماندار ومدیرکل صنایع استان از این واحد زود بازده صنعتی بازدید نموداقدام سرمایه گذار این کارخانه را گامی اساسی در زمینه اصلاح الگوی مصرف در بخش انرژی برق دانسته وبرای رفع مشکلات این کارخانه ورفع موانع طرح توسعه این پروژه قول مساعد داد.
حجازی مدیر عامل وسرمایه گذار این پروژه با بیان یکسری از ویژگیهای این لامپها به مقاومت وزیبایی تولیدات این شرکت اشاره نمود و گفت :در تولید این لامپها از ال .ای . دی بسیار مقاوم و کم مصرف استفاده می شود که عمر مفید این محصولات را تا 15سال ارتقا می بخشد و می توان از آنها برای مصارف روشنایی ،تزییناتی ،انواع لوستر و جایگزین لامپهای هالوژنی استفاده نمود .
گفتنی است این کارخانه با بهره گیری از خلاقیت نیروی انسانی ومشارکت وبکارگیری دانش فنی متخصصان روز دنیا به سمت بهبود وارتقا کیفیت تولیدات خود روزبه روز گام برداشته و این مهم با همکاری و مساعدت مسئولین شهرستان واستان در تولید محصولات متنوع در آینده نزدیک محقق خواهد شد .

اضافه می شود خرید تکنولوژی و دستگاه های تولید ال ای دی بکار رفته در این لامپ از سوی سرمایه گذارطرح انجام شده و در طرح توسعه وتکمیل این کارخانه راه اندازی خواهد گردید