فرماندار اردکان در جلسه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی
جلسه هماهنگی اجرای طرح تقسیم کار ملی برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی به ریاست فرماندار اردکان و با حضور اعضای جلسه ظهر امروز ۲۸ شهریور در فرمانداری اردکان برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی برنامه‌ریزی برای اقدامات اساسی در ریشه‌یابی آسیب‌های اجتماعی را ضروری دانست و گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و دستور وزارت کشور، این طرح با همکاری ادارات مرتبط به‌ویژه شهرداری‌ها بررسی و مصوبات برای اجرا به شهرداری‌ها ابلاغ می‌شود.
 
فرماندار اردکان اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی و بیکاری، بی‌اعتمادی اجتماعی و... را از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی در اردکان برشمرد و افزود: باید به‌صورت هماهنگ در حوزه‌های تئوری و عملی اقدامات کارشناسی انجام شود.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان این‌که دانشگاه‌ها و مراکز علمی ما باید در حوزه‌های تئوری و نظری فعال‌تر شوند؛ گفت: یکی از اساسی‌ترین فعالیت‌ها، سوق‌دادن پایان‌نامه‌های دانشجویی به سمت بررسی مسائل اجتماعی و فرهنگی و ارائه راهکار در این خصوص با استفاده از ظرفیت رشته‌های علوم انسانی به‌ویژه علوم اجتماعی است.
 
وی نقش فرهنگ‌سازی در خانواده‌ها را حیاتی ارزیابی کرد و آن‌گاه با اشاره به وظایف ذاتی شهرداری‌ها، توجه به ساخت فرهنگسراها، همکاری در تولید محتوای فرهنگی و هنری و پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان را خواستار شد.
 
هادی مقیمی با انتقاد از نگاه صرفاً عمرانی در شوراها و شهرداری‌ها افزود: حتی گاهی در پروژه‌های عمرانی تعریف‌شده، به پیوست فرهنگی آن توجه نشده و امیدوارم شوراهای پنجم با فعال‌کردن کمیسیون‌های فرهنگی و نگاه ویژه به این مسئله، عقب‌ماندگی‌های گذشته را جبران کنند.
 
فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش اردکان نقش مدارس را در این حوزه اساسی عنوان کرد و از مدیران مدارس خواست با گسترش آموزش‌ها و مهارت‌های اجتماعی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند.
 
در ادامه هریک از اعضا به بیان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود پرداختند.