يکدوره آموزش تجويلد الصلواه با حضور استاد علي حبيبي در حوزه علميه امام صادق(ع) اردکان برگزار شد.

از سوي مديريت حوزه علميه و با همکاري اداره تبليغات اسلامي اردکان و به جهت تقويت ائمه جماعات مدارس و مساجد سطح شهرستان يک دوره آموزشي تجويد الصلواه با حضور استاد علي حبيبي از اساتيد قرآني کشور در روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه 3 و 4 تير ماه در محل سالن اجتماعات حوزه علميه امام صادق(ع) اردکان برگزار شد.

دراين دوره که بيش از 80 نفر از طلاب و روحانيون شرکت داشتند با مباحثي پيرامون تجويد در نماز , صحيح خواني نماز , مفاهيم اذکار نماز مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

اداره تبليغات اسلامي اردکان در نظر دارد علاوه بر اين دوره دوره هاي آموزشي مختلفي براي ائمه جماعات مدارس برگزار نمايد

صدور مجوز فعاليت موسسه قرآني بينات اردکان
 

موسسه قرآني بينات اردکان اجازه موقت فعاليت خود را از دار القرآن الکريم دريافت نمود.

در راستاي تاسيس مراکز و موسسات قرآني اولين موسسه رسمي قرآني شهرستان اردکان اجازه نامه موقت خود را از دار القرآن الکريم استان يزد دريافت نمود.

اين اجازه موقت فعاليت به مدت 6 ماه معتبر مي باشد و پس از آن اجازه نامه دائمي از سوي دار القرآن الکريم کشور صادر خواهد شد.

موسسه قرآني بينات اردکان با هدف نشر و ترويج قرآن کريم از ابتداي سال جاري فعاليت رسمي خود را با تشکيل کلاسها آموزشي در زمينه هاي روخواني , روانخواني , مفاهيم و حفظ قرآن آغاز نموده است.

کارگاه آموزشي گفتمان ديني جوانان با عنوان اسراف در قرآن در کانون فرهنگي قرآني علوي اردکان برگزار شد.

از سوي اداره تبليغات اسلامي اردکان و با همکاري واحد فرهنگي مسجد علوي ، کارگاه آموزشي گفتمان ديني جوانان با موضوع اسراف در قرآن در محل مسجد علوي شهرک انقلاب اسلامي برگزار شد.

در اين کارگاه آموزشي شرکت کنندگان به طرح شبهات و سئوالات خود در موضوع کارگاه پرداختند و استاد جلسه به پرسشهاي مطرح شده جواب دادند.

در اين کارگاه آموزشي قرآني آيات اسراف در قرآن نيز برگزار و به ممتازين هدايايي تقديم شد.

اعطاي جوايز برندگان مسابقات قرآن فهم نور در اردکان
برندگان مسابقات قرآن فهم نور جوايز خود را دريافت نمودند.

از سوي کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان و به دنبال برگزاري مسابقات ماهيانه فهم نور ، جوايز 10 نفر از برندگان شماره هاي اخير اين مسابقه به آنها تقديم شد.

قابل ذکر است مسابقه قرآني فهم نور به صورت ماهيانه و در هر ماه با محتواي مفاهيم و ترجمه يک حزب از قرآن کريم در سطح استان يزد برگزار مي شود.

طرح هاي تبليغاتي ويژه اطلاع رساني طرح نهضت قرآن آموزي در سطح شهرستان اردکان به اجرا در آمد

از سوي مرکز قرآني نور الزهرا(س) وابسته کانون قرآن سازمان تبليغات اسلامي اردکان و به منظور اطلاع راسني و آگاهي بخشي به عموم مردم در خصوص برگزاري طرح نهضت قرآن آموزي در سال جديد ، برنامه هاي تبليغي متعددي به اجرا در آمد.

نصب چندين مورد بنر در ابعاد بزرگ ، نصب تراکت هاي متعدد در مساجد ، مراکز آموزشي ، مراکز اداري - ارسال نامه همراه با توضيحات اين طرح به مراکز ديني و فرهنگي - برگزاري جلسات متعدد متوليان اجرايي اين طرح ارسال اطلاعيه اجراي اين طرح به مساجد ، نماز جمعه و رسانه هاي محلي و ...

از جمله برنامه هاي تبليغي و اطلاع رساني است که براي جلب بيشتر متقاضيان به اين طرح در اجرا شده است.

 
عصر سه شنبه 2 تير ماه همايش گفتمان ديني با موضوع مهارتهاي زندگي در محل مسجد علوي شهرستان اردکان برگزار شد.

در اين همايش حجت الاسلام کوثري به شيوه هاي اسلامي زيستن اشاراتي داشت و راههاي کسب معنويت در زندگي را برشمرد.

ايشان بهره مندي از فرامين قرآن در رسيدن به قله هاي رفيع رستگاري در زندگي را از اساسي ترين لازمه هاي انسان کامل دانست و انسان پويا را انساني معرفي کرد که در حال پيشرفت و تعالي به سوي معبود است.

حکمت در گفتار حجت الاسلام کوثري ، پلکان ترقي انسان به سوي کامل شدن بيان شد و راههاي به دست آوردن حکمت جز تلاش و همت و اراده نخواهد بود.

در ادامه اين همايش استاد جلسه به پرسش هاي مطرح شده پاسخ گفتند.

کلاسهاي حفظ قرآن در اردکان تشکيل مي شود
مرکز قرآني مصباح الهدي وابسته به سازمان تبليغات اسلامي اردکان برنامه هاي آموزش حفظ قرآن از تابستان امسال آغاز مي کند.

ثبت نام از متقاضيان حفظ قرآن کريم از سوي مرکز قرآني مصباح الهدي وابسته به کانون قرآن سازمان تبليغات اسلامي اردکان آغاز گرديده است.

در اطلاعيه هايي که از سوي اين مرکز منتشر شده : برگزاري کلاسهاي حفظ قرآن کريم در سطوح مختلف و با شرکت اقشار مختلف سني عنوان گرديده است.

کلاسهاي حفظ قرآن از ابتداي تير ماه سال جاري از سوي اين مرکز داير خواهد شد.

جشن ميلاد حضرت امام باقر (ع) در مرکز قرآني نور الزهرا(س) اردکان
مراسم جشني به مناسبت اول رجب المرجب سالروز ولادت با سعادت امام باقر(ع) در مرکز قرآني نور الزهرا(س) برگزار شد.

ازسوي مرکز قرآني نور الزهرا(س)  و به منظور گرامي داشت ايام ولادت با سعادت  حضرت امام باقر(ع) و اولين روز از ماه پربرکت رجب المرجب  مراسم جشني عصر روز چهارشنبه در محل اين مرکز  برگزار شد.

در اين مراسم جشن حجت الاسلام حاجي اسماعيلي ريس سازمان تبليغات اسلامي اردکان  به ايراد سخن پرداختند و ضمن بيان احاديثي از امام باقر(ع) ائمه معصومين را حجج خداوند در زمين معرفي نمود.

اجراي مراسم مولودي خواني و اجراي مسابقات حضوري از جمله برنامه هاي اين جشن بود.

طي مکاتبات به عمل آمده با بخشداريها و دهداريهاي روستاهاي اردکان تاسيس 5 خانه قرآن روستايي در دستور کار کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان قرار گرفت.

در راستاي طرح هاي حمايتي قرآن کريم , کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان طي مکاتباتي با بخشداريها و دهداريهاي سطح شهرستان دستور العمل تاسيس خانه هاي قرآني روستاها را اعلام نمود.

قرار است در 5 روستاي اردکان با همکاري دهياري و بخشداري منطقه خانه هاي قرآن احداث شود.

روستاهاي مزرعه نو , هفتادر , خرانق , رباط پشت بادام , سرو سفلي از توابع اردکان در اولويت تاسيس خانه قرآني روستايي ميباشند .

گفتني است در حال حاضر خانه قرآني طه در روستاي ترک آباد در حال فعاليت مي باشد.

 
جلسات و کلاسهاي آموزش قرآن شهرک هاي قائم و فجر اردکان  قرآن هاي مورد نياز خود را در يافت نمودند.

از سوي کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان و در راستاي تقويت فعاليتهاي قرآني سطح شهرستان از ابتداي سال جاري تا کنون بيش از 80 جلد قرآن کريم به جلسات قرآني و فعاليتهاي آموزشي قرآن کريم اعطا شده است.

از جمله مراکزي که در اين راستا مورد حمايت قرار گرفته است و به مناسبت هفته اول تيرماه جلسات خود را تقويت داده اند , جلسات قرآني شهرک هاي فج و قائم  اردکان مي باشد.
در اين شهرک ها  علاوه بر جلسات هفتگي قرائت قرآن کريم ، کلاسهاي آموزشي طرح نهضت قرآن آموزي نيز اجرا مي شود .
در سه ماهه اول سال 88 بيش از 15 گفتمان ديني از سوي اداره تبليغات اسلامي اردکان اجرا مي شود.

طرح گفتمانهاي ديني در دو قالب گفتمانهاي کارگاهي و همايشي در سالهاي گذشته با استقبال بسيارخوبي از سوي  جوانان و نوجوانان روبرو بوده است .

در راستاي تداوم اين طرح فرهنگي و تبليغي اداره تبليغات اسلامي اردکان در سال جاري در سه ماهه دوم سال 87 بيش از 15 مورد گفتمان ديني برگزار خواهد نمود.

گفتمانهاي ديني با موضوعات ؛ جايگاه زن در اسلام ، حجاب و عفاف ، آسيبهاي اجتماعي ، مهارتهاي زندگي ، نواوري و شکوفايي ، ... و با حضور جوانان و نوجوانان در مراکز فرهنگي وديني و مساجد برگزار مي شود.

يکدوره مسابقه احکام با استقبال خوب نمازگزاران مسجد علي بيک اردکان برگزار شد.

همزمان با سالروز تاسيس سازمان تبليغات اسلامي و روز تبليغ   و اطلاع رساني ديني يک دوره مسابقه احکام و مسائل شرعي از ابتداي تيرماه به مدت يک هفته در محل مسجد علي بيک اردکان در حال برگزاري است .

در اين مسابقه جزوه اي شامل مباحث نظري احکام اسلامي در موضوعات : نماز , روزه , روابط خانوادگي و ... توزيع شده و قرار است تا 8 تير ماه شرکت کنندگان به سئوالات مربوطه پاسخ دهند.

به 10 نفر از برگزيدگان اين مسابقه جوايزي اعطا مي شود.

         آزمونهاي تجديد دوره تربيت معلم مفاهيم قرآن کريم شهرستان اردکان چهارشنبه و پنجشنبه 3و4تيرماه برگزار شد.

تجديدي هاي دوره تربيت معلم مفاهيم قرآن کريم که از سوي کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان برگزار شده بود در آزمونهاي تجديدي اين دوره که  در روزهاي 3و4 تيرماه  در محل مرکز قرآني نور الزهرا(س) برگزار شد شرکت نمودند.

اين آزمونها که شامل 2 آزمون کتبي مفاهيم سطح 4و صرف و نحو کاربردي قرآن کريم بود.

قبولشدگان اين دوره   به عنوان معلم مفاهيم قرآن در تشکيل کلاسهاي آموزش قرآن کريم با اين اداره همکاري خواهند داشت.

کارگاه آموزشي گفتمان ديني با موضوع آسيب هاي اجتماعي برگزار شد.

در راستاي برگزاري گفتمانهاي ديني در مساجد اردکان ، کارگاه آموزشي گفتمان ديني با موضوع آسيب هاي اجتماعي در مسجد محمد رسول الله (ص) برگزار شد.

 در اين برنامه يکي از روحانيون حوزه علميه اردکان به عنوان استاد گفتمان با اشاره به موضوع موسيقي و تبعات دامنگير اين مسئله در انحراف جوانان و نوجوانان ، بهره مندي از ابزار جذاب براي گذران اوقات فراغت اين قشر جامعه را با در نظر گرفتن مصلحت و شرايط تربيتي آنان لازم دانست.

ايشان در اين جلسه به پرسشهاي مطرح شده پيرامون موضوع گفتمان پاسخ گفت.

در اين جلسه مسابقه اي نيز برگزار و به برندگان هدايايي تقديم شد.

جلسه مربيان قرآني شهرستان اردکان
مربيان قرآني شهرستان اردکان عصر دوشنبه 1 تير ماه در جلسه اي راهکارهاي جذب نوجوانان به کلاسهاي قرآني را بررسي نمودند.

همزمان با سالروز تاسيس سازمان تبليغات اسلامي از سوي کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان و به منظور هماهنگي بيشتر براي بالا بردن کيفيت کلاسهاي قرآني سطح شهرستان جلسه اي با حضور مربيان و دست اندرکاران طرح نهضت قرآن آموزي عصر روز دوشنبه 1 تير ماه در محل سالن امام علي(ع) اداره تبليغات اسلامي اردکان برگزار شد.

در اين جلسه مسئول کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان با اشاره به لزوم بهره مندي مربيان قرآني از شيوه هاي جذاب در آموزش قرآن کريم ، راههاي جذب نوجوانان و جوانان به کلاسهاي قرآني را تشريح نمود.

ايشان در ادامه سخنانش در به کارگيري جديد ترين و زيباترين روشها در تبليغ کلاسهاي قرآني تاکيد کرد و تبليغ چهره به چهره و استفاده از ممتازين کلاسهاي سال گذشته را بهترين راه کار براي معرفي کلاسهاي قرآني دانست.

در راستاي ترويج ديني مبين اسلام 14 مبلغ ديني در ايام سالگرد تاسيس سازمان تبليغات اسلامي  به روستاهاي تابعه اردکان اعزام شدند.

از سوي اداره تبليغات اسلامي اردکان در اواخر هفته گذشته و اوايل هفته جاري و همزمان با اول تير ماه سالروز تاسيس سازمان تبليغات اسلامي 14 مبلغ ديني به روستاهاي تابعه اردکان اعزام شدند.

روحانيون اعزامي که در 14 روستا مستقر گرديدند به اجراي برنامه هاي فرهنگي و ديني در روستاها پرداخته و با برپايي مراسم جشن برنامه هاي فرهنگي و قرآني متنوعي در روستاهاي محل اعزام خود اجرا نمودند.

اقامه نماز جماعت ، برگزاري مسابقات فرهنگي ، اجراي جلسه قرائت قرآن کريم و رسيدگي به مشکلات فرهنگي و ديني روستاييان از جمله برنامه هاي روحانيون اعزامي مي باشد.

 

مرکز قرآني نور الزهرا(س) اردکان در رشته هاي قرائت 1 و 2 و مفاهيم و حفظ قرآن گواهينامه آموزي اعطا مي نمايد.

مرکز قرآني نور الزهرا(س) زير نظر کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان برنامه هاي آموزش قرآن کريم در شهرستان اردکان را تحت پوشش خود قرار داده است.

از برنامه هاي اين مرکز اعطاي گواهينامه آموزشي به کليه قبولشدگان در دروه هاي مختلف آموزش قرآن مي باشد.

همچنين بنا به اعلام اين مرکز کساني که قادر به خواندن صحيح قرآن در سطوح مختلف مي باشند مي توانند بدون شرکت در کلاس و فقط براي يک بار در آزمون هاي قرآني شرکت نموده و در صورت کسب نمره بالا گواهينامه آموزشي به انها اعطا خواهد شد.

 

اکارکنان برخي از ادارات  شهرستان اردکان گواهينامه هاي آموزش ضمن خدمت در زمينه هاي ترويج فرهنگ نماز و انديشه هاي سياسي اسلام را دريافت نمودند.

از سوي کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان   و پس از برگزار ي دورها ي مختلف فرهنگي اجتماعي ضمن خدمت  در رشته هاي انديشه هاي سياسي در اسلام و ترويج فرهنگ نماز جهت کارکنان ادارتي چون ارشاد اسلامي , تربيت بدني , تعاون , شهرداري , فرمانداري , شرکت غله و ... شهرستان اردکان ، 45 نفر از شرکت کنندگان در اين دوره ها موفق به قبولي در آزمونهاي پاياني شدند .

قابل ذکر است در 2دوره برگزار شده بيش از 60 نفر شرکت داشتند .

گواهينامه هاي صادر شده ارزش آموزش ضمن خدمت براي کارکنان اين ادارات را دارد.

ممتازين مسابقه فرهنگي قرآني عيدانه به يک اردوي دوروزه قم و جمکران اعزام شدند.

از سوي کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان و با هدف تشويق شرکت کنندگان در طرحهاي قرآني يک دوره اردوي فرهنگي - سياحتي به قم و جمکران با حضور ممتازين  مسابقه فرهنگي و قرآني  برگزار شد.

در اين اردوي دو روزه 20 نفر از خواهران در مقاطع سني بالاي 15 سال شرکت داشتند که از برنامه هاي اين اردو اعم از زيارت امامزاده هاي مسير قم و حرم حضرت معصومه(س) بهره بردند.

شرکت در مراسم معنوي مسجد مقدس جمکران از ديگر برنامه هايي بود که مورد استقبال اين عزيزان قرار گرفت.

گفتمان ديني پيرامون نقش قرآن در پيشبرد اهداف علمي کشور از ديگر برنامه هايي بود که در محل بيت النور با شرکت ممتازين قرآني و يکي از طلاب جوان قم برگزار گرديد.

انجمن اسلامي اهل البيت (ع) اردکان کلاسهاي روخواني و روانخواني و حفظ قرآن کريم در رده هاي سني مختلف برگزار مي کند.

مسئول واحد برادران انجمن اسلامي اهل البيت (ع) اردکان در ضمن اعلام اين خبر افزود : در حال حاضر کلاسهاي فرهنگي و قرآني مختلفي ويژه رده هاي سني 5 تا 35 سال در اين انجمن اسلامي داير مي باشد.

انجمن اسلامي اهل البيت (ع) وابسته به اداره تبليغات اسلامي اردکان و تحت اشراف مسجد و حسينيه 14 معصوم اردکان مي باشد.

قابل ذکر است کلاسهاي حفظ قرآن کريم به صورت دوره اي در اين مرکز برگزار مي شود که توانسته است حافظان 3 و 5 جزء تربيت نمايد که اين حفاظ حفظ مابقي قرآن کريم را نيز به صورت مکاتبه اي و غير حضوري ادامه مي دهند.
طرح قرآني 1443 در مراکز قرآني اردکان اجرا مي شود.

طرح آموزش روانخواني سوره اسرا همزمان با سراسر کشور در شهرستان اردکان نيز اجرا مي شود.

مسئول کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان با اعلام اين خبر از اجراي 4 کلاس در راستاي اين طرح خبر داد .

گفتني است شرکت کنندگان در اين طرح طي 50 روز با روخواني و روانخواني سوره اسرا  آشنا خواهند شد.

اين طرح با مشارکت سازمان تبليغات اسلامي و صدا و سيما و ديگر ارگانهاي فرهنگي اجرا مي شود.

اعضاي مرکز قرآني نورالزهر(س) اردکان روزهاي زوج هفته جلسات عمومي خود را برگزار مي کنند.

به دنبال راه اندازي فعاليتهاي تابستاني مرکز قرآني نور الزهرا(س) در شهرستان اردکان و به منظور هماهنگي بيشتر بين اعضاي اين مرکز ، جلسات اين مرکز در هفته هاي اوليه تابستان در روز هاي زوج هفته برگزار مي شود.

اجراي طرحهاي آموزش قرآن کريم ابلاغي از کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان در دستور کار اين مرکز قرار دارد.

اين مرکز در محل تکيه علي اصغري (ع)  اردکان فعاليت خود را آغاز نموده و در حال حاضر با بهره مندي از نيروهاي مجرب قرآني حجم وسيعي از فعاليتهاي قرآني تابستاني را تحت پوشش خود دارد.

 
مجريان طرح نهضت قرآن آموزي به منظور بررسي رفع نواقص احتمالي اجراي اين طرح گرد هم آمدند.

مرکز قرآني نور الزهرا(س) اردکان وابسته به کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان جلسه اي با حضور مجريان طرح نهضت قران آموزي برگزار نمود. به دنبال گذشت يک هفته از آغاز طرح هاي آموزش قرآن در تابستان امسال و به منظور بررسي کيفي اجراي طرح نهضت قرآن آموزي مجريان طرح گرد هم آمدند.

در اين جلسه مسئول کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان ضمن ارائه آمار اولين برنامه هاي قرآني که تاکنون تشکيل شده است ، استقبال بالاتر از حد انتظار مقاطع سني مختلف از برنامه هاي آموزشي قرآن کريم را موجب خرسندي و نشانه اي از توجه بيشتر والدين به تربيت قرآني فرزندانش دانست.

در اين جلسه به بررسي کيفي هاي آموزش قرآن کريم پرداخته شد.

ثبت نام از متقاضيان شرکت در مراسم معنوي اعتکاف در اردکان آغاز شد.

ستاد اعتکاف اردکان مستقر در محل اداره تبليغات اسلامي اين شهرستان ضمن اعلام اين خبر افزود عزيزاني که قصد شرکت درمراسم معنوي اعتکاف را دارند مي بايست از تاريخ 7 لغايت 12 تير ماه با مراجعه به اين ستاد نسبت به ثبت نام اقدام نمايند.

مراسم معنوي اعتکاف ماه رجب در اردکان در مساجد جامع ، حاج محمد حسين و کوشکنو اردکان برگزار خواهد شد.
پيش بيني مي شود بيش از 1000 نفر در مساجدشهري و بيش از 300 نفر در مساجد روستايي اردکان در اعتکاف امسال شرکت نمايند.
کارگاه آموزشي گفتمان ديني با موضوع جايگاه زن در اسلام در تکيه فاطمه الزهرا(س) اردکان برگزار شد.

در راستاي برگزاري گفتمانهاي ديني در مساجد اردکان ، کارگاه آموزشي گفتمان ديني با موضوع منزلت زن دراسلام در تکيه فاطمه الزهرا(س) اردکان برگزار شد.

 در اين جلسه از سوي استاد گفتمان مباحثي به شرح زير مطرح شد:از نظر فطري زنان گرايش به پوشش خود دارند و عقلا وظيفه هر کس است که جلوي فساد را بگيرد و چون شرايط جسمي زن تحريک کننده تر از بدن مرد است پس بايد براي جلو گيري از فساد در جامعه زنان پوشش داشته باشند.

غرورذاتي در جوانان به گونه اي است که نظرات پدر و مادر را مهم نمي دانند و امروزه بيشتر جوانان مقدمات ازدواج را انجام مي دهند و براي اتمام کار به پدر و مادر مراجعه مي کنند.
ثبت نام از متقاضيان شرکت در دوره نسيم حيات13 در اردکان آغاز شد.

کانون قرآن سازمان تبليغات اسلامي اردکان برگزاري يک دوره نسيم حيات 13 را با مسئوليت اجرايي مرکز قرآني نور الزهرا(س) برگزار مي کند.

در اين طرح 30 نفر از علاقه مندان به آموختن تفسير قرآن کريم ضمن ثبت نام و شرکت در آزمون ورودي در کلاسهاي آموزشي اين طرح شرکت نموده و با محتواي جزء سيزدهم قرآن کريم آشنا خواهند شد.

گفتني است کلاسهاي اين دوره نيمه دوم تير ماه آغاز و تا پايان تابستان نيز ادامه خواهد داشت.

اول تير ماه روز تبليغ و اطلاع رساني ديني و سالروز تاسيس سازمان تبليغات اسلامي به فرمان حضرت امام ر0 در اردکان گرامي داشته شد.

از سوي سازمان تبليغات اسلامي اردکان برنامه هايي ويژه سالروز تاسيس سازمان تبليغات اسلامي برگزار شد.

گردهمايي مربيان قرآن کريم در محل سازمان تبليغات اسلامي ، گردهمايي مسئولين کلاسهاي طرح اوقات فراغت در تابستان امسال ، انتشار ويژه نامه ، تبليغات ميداني ، محافل قرآني ، مراسم تجليل از پيشکسوتان امر تبليغي ديني ، از جمله برنامه هايي بود که از سوي سازمان تبليغات اسلامي اردکان در اين مناسبت برگزار شد.
 
در بيست مسجد اردکان طرح هاي آموزش قرآن کريم اجرا مي شود.

مرکز قرآني نور الزهرا(س) وابسته به کانون قرآن سازمان تبليغات اسلامي اردکان اجراي طرح هاي آموزش قرآن کريم در 20 مسجد شهر اردکان را اعلام نمود.

برپايي کلاسهاي طرح نهضت قرآن آموزي دوره هاي مفاهيم و تفسير قرآن کلاسهاي حفظ قرآن و نسيم حيات از جمله برنامه هايي است که از ابتداي تابستان در 20 مسجد اردکان برپا خواهد شد.

گفتني است در اين کلاسها بيش از 800 نفر تحت پوشش آموزشهاي قرآن کريم قرار مي گيرند.
 
دورهاي آموزش قرآن کريم ويژه قشر سني 4 تا 7 سال در اردکان برگزار مي شود.

از سوي مرکز قرآني نور الزهرا(س) وابسته به کانون قرآن سازمان تبليغات اسلامي اردکان بيش از 12 دوره آموزش قرآن کريم ويژه سنين 4 تا 7 سال برگزار مي شود.

در هر کلاس بيش از 20 نونهال از آموزشها ي قرآن که شامل آموزش حفظ سور کوچک قرآن کريم ، آموزش آيات موضوعي قرآن کريم ، آموزش اخلاق قرآني و آداب معاشرت بر اساس فرامين قرآن کريم ، شعر خواني و سرود ، نقاشي با موضوع داستانهاي قرآني است تحت پوشش آموزشهاي قرآني قرار مي گيرند.

 
 
 
بيش از 20 بوستان معرفت شامل کلاسهاي قرآني و معارف اسلامي و اخلاق ويژه کودکان در شهرستان اردکان تشکيل مي شود.

به همت سازمان تبليغات اسلامي اردکان در تابستان امسال بيش از 20 بوستان معرفت ويژه کودکان تشکيل مي شود.

کلاسهاي آموزش قرآن و معارف اسلامي و اخلاق اسلامي ويژه کودکان در مساجد سطح شهرستان بوستانهاي معرفت راتشکيل مي دهند که از 9 تير ماه اين بوستان ها رسما فعاليت خود را در 15 مسجد اردکان آغاز خواهد کرد.

دراين بوستانها روحانيون اعزامي از قم به امر تدريس و پرورش و تربيت ديني کودکان مي پردازند.

قريب به 350 نفر از کودکان در قالب بوستانهاي معرفت به آموزشهاي ديني مجهز مي شوند.

اردوهاي تفريحي ، برنامه هاي ورزشي ، جنگ ها و جشنها ، مسابقات علمي و فرهنگي و تفريحي از ديگر برنامه هايي است که براي مخاطبين بوستانهاي معرفت اجرا مي شود.

 
 
جزوه اي با محتواي وظايف معلم در بين مربيان قرآن کلاسهاي تابستاني در سطح شهر اردکان توزيع شد.

به همت کانون قرآن سازمان تبليغات اسلامي اردکان و به منظور يکسان سازي اجراي طرح هاي آموزشي قرآن کريم در سطح کلاسهاي قرآني اوقات فراغت جزوه اي با محتواي وظايف معلم به همراه جدول بودجه بندي دروس رشته هاي مختلف آموزش قرآن کريم به مربيان کلاسهاي قرآن کريم اعطا شد.

در اين جزوه به شيوه هاي تدريس قرآن کريم ، مخاطب شناسي در زمينه آموزش قرآن کريم ، خصوصيات طرح هاي آموزش قرآن کريم اشاراتي شده است.
 
 
6مدرسه جهت اجراي طرح نهضت قرآن آموزي از سوي آموزش و پرورش اردکان تحويل مرکز قرآني نور الزهرا(س) مي شود.

مرکز قرآني نور الزهرا(س) وابسته به کانون قرآن سازمان تبليغات اسلامي اردکان در راستاي برگزاري طرح نهضت قرآن آموزي و به منظور تامين فضاي آموزشي در مناطقي که محيط مسجد و مراکز فرهنگي جوابگوي کلاسهاي قرآن نمي باشد تعداد 6 مدرسه را از آموزش و پرورش اردکان جهت اجراي طرح نهضت قرآن آموزي درخواست نموده است.

اين مدارس مناطق مختلف شهر اردکان را تحت پوشش قرار خواهد داد.

کلاسهاي قرآن کريم در مدارس ياد شده از 8 تير ماه آغاز و به مدت 2 ماه ادامه خواهد داشت.

پيش بيني مي شود بيش از 15 کلاس آموزش قرآن در 6 مدرسه مذکور تشکيل شود.

 
 
 
اولين جلسه ستاد اعتکاف اردکان در محل سازمان تبليغات اسلامي اردکان تشکيل شد.

به منظور برنامه ريزي بهتر در زمينه برگزاري سنت اعتکاف در ماه رجب المرجب اولين جلسه ستاد اعتکاف اردکان با حضور مسئولين اين ستاد در محل سازمان تبليغات اسلامي اردکان تشکيل شد.

در اين جلسه ضمن بررسي و مرور گزارش برنامه هاي اعتکاف در سالهاي گذشته تصميماتي در خصوص برگزاري اين مراسم معنوي در سال جاري اتخاذ گرديد.

از 13 لغايت 15 رجب المرجب سنت حسنه اعتکاف در مساجد جامع و کوشکنو اردکان برگزار مي شود.

پيش بيني مي شود امسال 1000 نفر از جوانان شهر اردکان در اين مراسم معنوي شرکت داشته باشند.

گفتني است اعتکاف ماه رجب در 3 مسجد شهري و 11 مسجد روستايي در شهرستان اردکان برگزار مي شود.

 
بخشهايي از مسجد جامع اردکان به همت ميراث فرهنگي در حال بهسازي است.

بنا به گفته امام جماعت مسجد جامع اردکان ، کار ساخت و مرمت بخشهاي مختلف اين مسجد قديمي چندي است آغاز شده است.

حجت الاسلام والمسملين حسيني پور امام جمعه موقت اردکان در اين گفتگو به قدمت تاريخي مسجد جامع اردکان اشاره کرد و افزود اين مسجد ساليان دراز است که بدون هيچ گونه تغيير در ساختار فيزيکي پذيراي نمازگزاران مي باشد.

 کارساخت و مرمت بخشهاي مختلف اين مسجد با هدف زيبا سازي و بهره مندي بيشتر نمازگزاران از فضاي مسجد از سال گذشته آغاز و تا پايان امسال ادامه خواهد يافت.

 
اعضاي مرکز قرآني نورالزهر(س) اردکان روزهاي زوج هفته جلسات عمومي خود را برگزار مي کنند.

به دنبال راه اندازي اولين مرکز قرآني مردمي در شهرستان اردکان و به منظور هماهنگي بيشتر بين اعضاي اين مرکز ، جلسات اين مرکز در روز هاي زوج هفته برگزار مي شود.

اجراي طرحهاي آموزش قرآن کريم ابلاغي از کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان در دستور کار اين مرکز قرار دارد.

اين مرکز در محل تکيه علي اصغري(ع) اردکان فعاليت خود را آغاز نموده و در حال حاضر با بهره مندي از نيروهاي مجرب قرآني حجم وسيعي از فعاليتهاي قرآني تابستاني را تحت پوشش خود دارد.

 
ثبت نام از متقاضيان شرکت در مراسم معنوي اعتکاف در اردکان از 7 تيرماه آغاز مي شود.

ستاد اعتکاف اردکان مستقر در محل اداره تبليغات اسلامي اين شهرستان ضمن اعلام اين خبر افزود عزيزاني که قصد شرکت درمراسم معنوي اعتکاف را دارند مي بايست از تاريخ 7 لغايت 12 تير ماه با مراجعه به اين ستاد نسبت به ثبت نام اقدام نمايند.

مراسم معنوي اعتکاف ماه رجب در اردکان در مساجد جامع ، حاج محمد حسين و مصلي اردکان برگزار خواهد شد.

پيش بيني مي شود بيش از 1000 نفر در مساجدشهري و بيش از 300 نفر در مساجد روستايي اردکان در اعتکاف امسال شرکت نمايند.

 

برپايي بيش از 50 کلاس طرح نهضت قرآن آموزي در اردکان
 
در تابستان امسال بيش از 50 کلاس طرح نهضت قرآن آموزي در شهرستان اردکان تشکيل مي شود.

کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان در تابستان امسال در قالب طرح نهضت قرآن آموزي اقدام به برگزاري کلاسهاي آموزش قرآن در زمينه هاي قرائت سطح 1 تا 3 ، مفاهيم سطح 1 تا 3 و آموزش قرآن پيش دبستاني مي نماي

در مجموع بيش از50 کلاس آموزش قرآن در موضوعات فوق با شرکت بيش از 1100 نفر قرآن آموز تحت پوشش اين طرح قرار خواهند گرفت.

گفتني است کلاسهاي آموزش قرآن از اول تيرماه آغاز و تا پايان مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

 
 
مربيان طرح نهضت قرآن آموزي در سومين گردهمايي خود راهکارهاي پيشبرد فعاليتهاي آموزش قرآن را بررسي نمودند.

در جلسه اي که به دعوت کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان و با شرکت مربيان کلاسهاي طرح نهضت قرآن آموزي در محل مرکز قرآني نور الزهر(س) اردکان برگزار شد راهکارهاي پيشبرد آموزشي در کلاسهاي قرآني مورد بررسي قرار گرفت .

در ابتداي اين جلسه مسئول کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان عوامل موثر بر يادگيري در کلاسهاي قرآني را متذکر شد . شناخت مخاطب ، تفهيم هدف ، شيوه تدريس معلم ، آمادگي قرآن آموز و معلم در زمينه هاي رواني و فيزيکي ، زمان و مکان تدريس قرآن ، بهره مندي از جذابيتهاي خاص آموزش ،... از جمله مواردي بود که در اين موضوع مورد تاکيد قرار گرفت.

در ادامه اين جلسه هر يک از مربيان به بيان تجربيات موفق و ناموفق خود در دو هفته ابتدايي کلاسهاي قرآني خود پرداخته و تجربيات خود را به ديگران انتقال دادند.

 
 
مجريان طرح نهضت قرآن آموزي به منظور بررسي رفع نواقص احتمالي اجراي اين طرح گرد هم آمدند.

کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان جلسه اي با حضور مجريان طرح نهضت قران آموزي برگزار نمود. در آغاز طرح هاي آموزش قرآن در تابستان امسال و به منظور بررسي کيفي اجراي طرح نهضت قرآن آموزي مجريان طرح گرد هم آمدند.

در اين جلسه مسئول کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان ضمن ارائه آمار اولين برنامه هاي قرآني که در شرف تشکيل است ، استقبال بالاتر از حد انتظار مقاطع سني مختلف از برنامه هاي آموزشي قرآن کريم را موجب خرسندي و نشانه اي از توجه بيشتر والدين به تربيت قرآني فرزندانش دانست.

در اين جلسه به بررسي کيفي هاي آموزش قرآن کريم پرداخته شد.

 
 
دورهاي آموزش قرآن کريم ويژه قشر سني 4 تا 7 سال در اردکان برگزار مي شود.

از سوي کانون قرآن سازمان تبليغات اسلامي اردکان بيش از 10 دوره آموزش قرآن کريم ويژه سنين 4 تا 7 سال برگزار مي شود.

در هر کلاس بيش از 20 نونهال از آموزشها ي قرآن که شامل آموزش حفظ سور کوچک قرآن کريم ، آموزش آيات موضوعي قرآن کريم ، آموزش اخلاق قرآني و آداب معاشرت بر اساس فرامين قرآن کريم ، شعر خواني و سرود ، نقاشي با موضوع داستانهاي قرآني است تحت پوشش آموزشهاي قرآني قرار مي گيرند.

 
 
در بيستو پنج مسجد اردکان طرح هاي آموزش قرآن کريم اجرا مي شود.

کانون قرآن سازمان تبليغات اسلامي اردکان اجراي طرح هاي آموزش قرآن کريم در 25 مسجد شهر اردکان را اعلام نمود.

برپايي کلاسهاي طرح نهضت قرآن آموزي دوره هاي مفاهيم و تفسير قرآن کلاسهاي حفظ قرآن و نسيم حيات از جمله برنامه هايي است که از ابتداي تابستان در 25 مسجد اردکان برپا خواهد شد.

گفتني است در اين کلاسها بيش از 600 نفر تحت پوشش آموزشهاي قرآن کريم قرار مي گيرند.

از سوي ستاد اعتکاف اردکان برنامه هاي اعتکاف در ماه رجب اعلام شد.

به دنبال تشکيل ستاد اعتکاف اردکان و نشست هاي اين ستاد برنامه هاي اعتکاف در ماه رجب المرجب اعلام شد.

برگزاري مراسم اعتکاف در مساجد کوشکنو جامع حاج محمد حسين اردکان ، و مساجد جامع کليه روستاهاي تابعه از مصوبات جلسات ستاد اعتکاف اردکان بوده است.

انتشار نشريه نسيم اعتکاف ، برگزاري نشست هاي مبلغين و مبلغات اعتکاف به منظور آمادگي براي پاسخدهي به معتکفين ، برگزاري مسابقه نسيم اعتکاف ، برپايي مجالس درس اخلاق با حضور اساتيد ، برپايي مجالس ادعيه از جمله برنامه هايي است که در جمع معتکفين امسال برگزار خواهد شد.


اول تير ماه روز تبليغ و اطلاع رساني ديني و سالروز تاسيس سازمان تبليغات اسلامي به فرمان حضرت امام ر0 در اردکان گرامي داشته مي شود.
از سوي سازمان تبليغات اسلامي اردکان برنامه هايي ويژه سالروز تاسيس سازمان تبليغات اسلامي برگزار خواهد شد.

گردهمايي مربيان قرآن کريم ، گردهمايي مسئولين کلاسهاي طرح اوقات فراغت در تابستان امسال ، انتشار ويژه نامه ، تبليغات ميداني از جمله برنامه است  که از سوي سازمان تبليغات اسلامي اردکان در اين مناسبت برگزارمي شود.


جلسات توجيهي اخلاقي معلمي ويژه مربيان قرآن در محل مرکز قرآني نور الزهرا(س) اردکان برگزار شد.
در آستانه فصل تابستان و زمان شکل گيري بيشتر کلاسهاي قرآن کريم در قالب طرحهاي اوقات فراغت ، کانون قرآن سازمان تبليغات اسلامي اردکان به منظور ارتقاء کيفي کلاسهاي قرآن در سطح شهرستان اقدام به برگزاري يک دوره کلاسهاي اخلاق معلمي ويژه مربيان قرآن کريم نموده است.

در اين دوره ها که به صورت فشرده برگزار گرديد مربيان قرآن کريم با خصوصيات اخلاقي يک معلم نمونه قرآن کريم آشنا شدند.

در اين دوره که بيش از 40 نفر از مربيان قرآن کريم در آن شرکت داشتند ، شيوه هاي برخورد با قرآن آموزان ، نحوه برقراري ارتباط کلامي با قرآن آموزان و روش برخورد با مشکلات اخلاقي قرآن آموزان مورد بحث و بررسي قرار گرفت.


برنامه هاي آموزش قرآن ويژه ايام تعطيلات در روستاي خرانق از توابع شهرستان اردکان آعاز گرديد.

بنا به اعلام کانون قرآن سازمان تبليغات اسلامي اردکان برنامه هاي آموزش قرآن کريم در روستاي خرانق از توابع شهرستان اردکان از 20 خرداد ماه آغاز شد.

برنامه هاي قرآني در روستاي خرانق با مسئوليت کانون فرهنگي قرآني امام رضا(ع) و به همت روحاني مستقر آن منطقه انجام مي پذيرد.

برگراي کلاسهاي قرائت در سطوح 1 و 2 ويژه دانش آموزان ابتدايي و راهنمايي

برگزاري کلاسهاي مفاهيم 1 و 2 ويژه دانش آموزان راهنمايي و دبيرستان

برگزاري کلاسهاي تفسير ويژه جوانان

از جمله برنامه هاي قرآني در اين روستا مي باشد.

پيش بيني مي شود در تابستان امسال بيش از 100 نفر در قالب 10 کلاس آموزش قرآن تحت پوشش برنامه هاي قرآني اين روستا قرار گيرند.
 
 
 
گردهمايي رابطين مساجد اردکان

رابطين مساجد اردکان به منظور برنامه ريزي فرهنگي ايام ارتحال امام , هفته زن و طرح اوقات فراغت گردهم آمدند.

گردهمايي رابطين مساجد اردکان با حضور رابطين فرهنگي مساجد در محل سالن امام علي (ع) سازمان تبليغات اسلامي اردکان برگزار شد.

در اين جلسه مسئول کانون قرآن سازمان تبليغات اسلامي اردکان طي سخناني ضمن گرامي داشت ايام ارتحال بنيانگذار کبير انقلاب اسلامي , اجراي مسابقات فرهنگي ، برگزاري مراسم ، نمايشگاه کتاب و توزيع بروشور را از برنامه هاي ويژه ايام ارتحال امام در مساجد اردکان اعلام نمود.

 ايشان در ادامه به برگزاري طرح هاي آموزشي از جمله نهضت قرآن آموزي ، نسيم حيات ، هسته هاي جوان و طرح رحمت در ايام تابستان در مساجد اردکان اشاره نمود و ابراز اميد واري کرد در تابستان امسال استقبال کيفي تري از برنامه هاي فرهنگي و قرآني در مساجد صورت گيرد.